Wojna. 16 marca. Biden zapowiedział wysłanie na Ukrainę broni przeciwlotniczej „dalszego zasięgu”

Wojna. 16 marca. Biden zapowiedział wysłanie na Ukrainę broni przeciwlotniczej „dalszego zasięgu”

 • 18.45. Rosyjskie wojsko zniszczyło budynek Teatru Dramatycznego w Mariupolu, który pełnił funkcję schronu.  Ukrywało się tam przed bombardowaniami około 1200 cywilów. 

 • 18:30. Burmistrz Melitopola został uwolniony z rosyjskiej niewoli. Kyrylo Tymoszenko poinformował o zakończonej sukcesem specjalnej operacji.

 • 18:20. Biden zapowiada wysłanie na Ukrainę broni przeciwlotniczej „dalszego zasięgu” (AFP News Agency)
  Stany Zjednoczone w tym tygodniu przekażą Ukrainie pomoc obronną wartą miliard dolarów, w tym 800 systemów obrony przeciwlotniczej.

 • 17:00. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał atak Rosji na Ukrainę za nielegalny. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości jest organem sądowym ONZ, który powołano do rozstrzygania sporów między państwami. Wyroki trybunału nie podlegają odwołaniu.

 

 • Przemawiając w Kongresie USA prezydent Ukrainy  Wołodymyr Zełenski pokazał wstrząsający film obrazujący skutki rosyjskiej agresji na jego kraj. „Mam 45 lat. Ale dziś moje lata się nie liczą, kiedy serca ponad 100 dzieci przestały bić. Nie widzę sensu życia, jeśli nie możemy powstrzymać śmierci” – powiedział.

Przypomnijcie sobie Pearl Harbor i 11 września, koszmarny dzień, kiedy zło chciało zniszczyć wasze miasta. Niewinni ludzie zostali zaatakowani z powietrza. Nasz kraj doświadcza tego samego dzień w dzień. Co noc od 3 tygodni. Rosja zamieniła ukraińskiego niebo w przestrzeń śmierci. Rosja prowadzi ofensywę nie tylko przeciwko naszym miastom, ale przeciwko podstawowym ludzkim wartościom. Mam marzenie… Znacie te słowa. Ja mówię dziś: Mam potrzebę. Mam potrzebę obrony naszego nieba. Jeśli strefa zakazu lotów to zbyt wiele, potrzebujemy systemów obrony przeciwlotniczej, S-300 i samolotów. Dziś nie wystarcza, aby być liderem kraju. Trzeba być liderem świata, aby być liderem pokoju…”

 

 • 16:00. Garry Kasparov: „…dla Putina „zawieszenie broni” oznacza po prostu „przeładowanie”. Sankcje muszą pozostać tak długo, jak długo siły rosyjskie pozostają na Ukrainie”.

 

 • Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wykluczyło Rosję ze swoich szeregów. Rosyjska flaga przed budynkiem Rady Europy w Strasburgu została zdjęta z masztu.

 • 15:25. Jak donosi „The Financial Times”, Ukraina i Rosja mają wstępny 15-punktowy plan pokojowy. W nim między innymi mowa o zawieszeniu broni, wycofaniu się rosyjskich sił, ukraińskiej neutralności i ograniczeniu ukraińskich sił zbrojnych.

 • BMW i Volkswagen zawieszają działalność fabryk w całej Europie z powodu braku części importowanych z Ukrainy (Financial Times/Onet)

 

 • 13.20. Rosjanie uprowadzili mera miasta Skadowsk w obwodzie chersońskim oraz jego zastępcę. Mieszkańcy manifestują i domagają się ich uwolnienia. Wojska rosyjskie otworzyły ogień w stronę protestujących.

 

 • 11:15. 21 osób zginęło, a dziewięć zostało rannych na skutek ostrzału wieży telewizyjnej w obwodzie rówieńskim na Ukrainie.

 

 • 10:20. Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły z wizyty w Kijowie – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W skład delegacji weszli premierzy Polski, Czech i Słowenii oraz Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że potrzebna jest misja pokojowa NATO na terenie Ukrainy.

 

 

Raport informacji związanych z wojną w Ukrainie aktualizujemy na bieżąco.

Sprawdzamy i podajemy źródła.

Walczymy z dezinformacją!

ODŚWIEŻ

Poprzednie raporty:

Wojna. 14 marca. Odważna rosyjska dziennikarka zaprotestowała na wizji. Grozi jej 15 lat więzienia

Wojna.13 marca. Rosyjskie rakiety spadły niespełna 30 kilometrów od polskiej granicy

Wojna. 12 marca. Rosjanka aresztowana za czystą kartkę….

Wojna w Ukrainie. 11 marca. David Gilmour: Putin musi odejść! Zełenski: podzielimy się z Wami zwycięstwem

Wojna w Ukrainie. 9 marca. Zełenski: kiedy decyzja? My tu mamy wojnę. Tu chodzi o ludzkie życia

Wojna w Ukrainie. 8 marca. MSW gotowe oddać polskie myśliwce do dyspozycji…

Wojna w Ukrainie. 7 marca. Zełenski całemu światu powiedział gdzie jest. Podał adres…

Wojna w Ukrainie. 6 marca. Legia Cudzoziemska idzie na wojnę z Putinem

Wojna w Ukrainie. 5 marca. Zelenski: Mogliście zamknąć nasze niebo…

Wojna w Ukrainie. 4 marca.  W Polsce zatrzymano rosyjskiego szpiega

Wojna w Ukrainie. 3 marca. Zełenski do Putina:  „Usiądź ze mną przy stole. Czego się boisz?”

Wojna w Ukrainie. 2 marca. Flash wydarzeń

Wojna na Ukrainie. 1 marca. Rosyjski konwój wojska zmierzający na Kijów ciągnie na oparach…

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.