Wojna w Ukrainie. 11 marca. David Gilmour: Putin musi odejść! Zełenski: podzielimy się z Wami zwycięstwem

Wojna w Ukrainie. 11 marca. David Gilmour: Putin musi odejść! Zełenski: podzielimy się z Wami zwycięstwem

21:30. Wojsko ukraińskie zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem – przekazał dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny.  Atak przeprowadzony został przy użyciu drona Bayraktar w okolicach miejscowości Makarów.

21:15. Nagrania Pink Floyd znikają z serwisów streamingowych w Rosji i na Białorusi. Tak muzycy protestują przeciw inwazji Rosji na Ukrainę. David Gilmour apeluje do rosyjskich żołnierzy: „przestańcie zabijać swoich braci. W tej wojnie nie będzie zwycięzców. Zatrzymajcie to, zanim wszystko zostanie zniszczone. Putin musi odejść”

21:00. Joe Biden: „konfrontacja NATO-Rosja oznaczałaby III wojnę światową. To coś, czemu musimy starać się zapobiec. Będziemy bronić każdego centymetra terytorium NATO, ale nie będziemy toczyć wojny z Rosją na Ukrainie” – napisał prezydent USA na Twitterze.

19:50 Z okazji 23 lat obecności Polski w NATO zwołano uroczyste Zgromadzenie Narodowe, podczas którego przemawiał  m.in. szef  NATO Jens Stoltenberg oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: – Dziękuję za pomoc, którą otrzymaliśmy od waszego narodu. Czuję, że mamy silny sojusz z Polską. Jeżeli Bóg da i zwyciężymy tę wojnę, to podzielimy się z wami naszym zwycięstwem. Jest to walka o naszą wolność i o waszą wolność. Niech żyje wolna Polska. Niech żyje wolna Ukraina – powiedział Zełenski.

19:00 YouTube zablokowało rosyjskie media państwowe. „Polityka firmy zabrania przekazywania treści, które zaprzeczają udokumentowanym aktom przemocy lub je umniejszają” – powiedział rzecznik firmy Farshad Shadloo. Decyzja weszła w życie ze skutkiem natychmiastowym.

18:30.  Przywódcy Rosji i Białorusi, Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka, uzgodnili, że Moskwa dostarczy Białorusi sprzęt wojskowy, zaś Białoruś będzie dostarczać Rosji nowoczesne technologie rolnicze. Putin i Łukaszenka uzgodnili również wzajemne wsparcie w obliczu zachodnich sankcji (Reuters)

18: 00. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wpisał Meta – właściciela Facebooka i Instagrama, na listę organizacji ekstremistycznych. „Sprawa karna została wszczęta w związku z nielegalnymi wezwaniami do zabójstwa i przemocy wobec obywateli Federacji Rosyjskiej przez pracowników amerykańskiej firmy Meta, która jest właścicielem portali społecznościowych Facebook i Instagram” — oświadczył rosyjski Komitet Śledczy, który podlega bezpośrednio prezydentowi Władimirowi Putinowi. (BUSINESS INSIDER)

17:15. Rosjanie porwali Iwana Fedorowa, mera Melitopolu, miasta położonego na południowym wschodzie Ukrainy – poinformował  doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. (Wirtualna Polska)

15:45. Komisja Europejska przekazała Ukrainie 300 mln euro w ramach nadzwyczajnej pomocy

Ciekawostka:

Na stronie śledzącej loty statków powietrznych pojawił się symbol zniszczonego przez Rosjan An-225, największego samolotu transportowego świata. Jego znak wywoławczy na flightradar24 – to FCKPUTIN. „Wirtualny” samolot okrąża Kijów na wysokości 4500 stóp.

Poprzednie raporty:

Wojna w Ukrainie. 9 marca. Zełenski: kiedy decyzja? My tu mamy wojnę. Tu chodzi o ludzkie życia

Wojna w Ukrainie. 8 marca. MSW gotowe oddać polskie myśliwce do dyspozycji…

Wojna w Ukrainie. 7 marca. Zełenski całemu światu powiedział gdzie jest. Podał adres…

Wojna w Ukrainie. 6 marca. Legia Cudzoziemska idzie na wojnę z Putinem

Wojna w Ukrainie. 5 marca. Zelenski: Mogliście zamknąć nasze niebo…

Wojna w Ukrainie. 4 marca.  W Polsce zatrzymano rosyjskiego szpiega

Wojna w Ukrainie. 3 marca. Zełenski do Putina:  „Usiądź ze mną przy stole. Czego się boisz?”

Wojna w Ukrainie. 2 marca. Flash wydarzeń

Wojna na Ukrainie. 1 marca. Rosyjski konwój wojska zmierzający na Kijów ciągnie na oparach…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.