Wojna. 12 marca. Rosjanka aresztowana za czystą kartkę. Ukraińskie seniorki szykują posiłki dla żołnierzy i proszą o zwrot słoików…

Wojna. 12 marca. Rosjanka aresztowana za czystą kartkę. Ukraińskie seniorki szykują posiłki dla żołnierzy i proszą o zwrot słoików…

  • Володимир Зеленський : Rosyjscy najeźdźcy nie mogą nas podbić. Nie mają takiej siły. Opierają się tylko przemocy. Tylko na terrorze. Tutaj wszędzie jest linia frontu. Wielu małych miasteczek w Ukrainie  już nie ma. Zniszczyli Wołnowachę. Zniszczyli centrum Charkowa. Na wschodzie nie ma już życia. Ale nawet jeśli przywiozą tutaj milion wojska, to okupacja Ukrainy jest niemożliwa. Okupowanie umysłów Ukraińców jest niemożliwe. Jeśli zabiją nas wszystkich, to zdobędą stolicę. Ale będą musieli żyć na tej ziemi sami.

22:30. USA przekażą 200 mln dol. na dodatkowe uzbrojenie i sprzęt dla Ukrainy.

  • Dziewczyna z czystą kartką papieru została zatrzymana na antywojennym wiecu w Niżnym Nowogrodzie (Rosja)

  • Ukraińskie seniorki przygotowują żywność dla żołnierzy. Na etykiecie słoika umieszczają napis: „Ten słoik powinieneś oddać osobiście”. Jeszcze jedna motywacja, by walczyć i wrócić …

23:25. W oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu, bez żywności, wody i ciepła znajduje się 400 tys. mieszkańców tego miasta – poinformowała  ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. W mieście zginęło już 1582 osób. (PAP)

23:15. W Dzienniku Ustaw opublikowano komunikat ministra cyfryzacji dotyczący wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy. O jego nadanie uchodźcy mogą wnioskować w dowolnym organie wykonawczym gminy. Mogą także podjąć w Polsce pracę i uzyskać dostęp do opieki zdrowotnej. Uczniowie i studenci mogą natomiast kontynuować naukę w polskich szkołach i uczelniach. (RMF)

23:00. Brytyjski premier Boris Johnson zaplanował na przyszły tydzień podróż do Arabii Saudyjskiej. Będzie negocjował zwiększenie produkcji ropy naftowej, co ułatwi wprowadzenie embarga na ropę rosyjską („The Times”)

21:30. Żołnierze rosyjscy przechwycili konwój humanitarny jadący z Zaporoża do Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy – poinformowały władze obwodu zaporoskiego (Onet)

20:50. Belgijski rząd zamroził aktywa o wartości 10 mld euro należące do rosyjskich oligarchów, firm, polityków oraz osób z najbliższego otoczenia Władimira Putina – poinformował dziennik “De Tijd”.

19:45 Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) nagrała rozmowę telefoniczną, w której rosyjski żołnierz mówi, że siłom rosyjskim kazano strzelać do cywilów, do dzieci .

18:00. W Koroszczynie, przed przejściem granicznym z Białorusią trwa protest przeciwko transportowi towarów do Rosji i Białorusi. Ludzie blokują drogę prowadzącą do terminala.

Zniszczenia wojenne w Charkowie:

15:50. Kanclerz Niemiec i prezydent Francji w rozmowie z Putinem zażądali zawieszenia broni w Ukrainie i ugody dyplomatycznej – informuje biuro kanclerza Niemiec.

15:00. W okupowanym  przez Rosjan Berdiańsku (południowa Ukraina) trwa demonstracja miejscowej ludności. „Rosjanie, wracajcie do domu!” – skandują ludzie.

Sądecczyzna:

  • Stary Sącz organizuje klasy przygotowawcze dla ukraińskich dzieci. Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu odbyło się spotkanie organizacyjne dla uchodźców z Ukrainy z terenu miasta i gminy. Ruszyły zapisy do oddziałów przygotowawczych w szkołach.
  • Prezydent Nowego Sącza zaprasza uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście  na spotkanie:

Poprzednie raporty:

Wojna w Ukrainie. 11 marca. David Gilmour: Putin musi odejść! Zełenski: podzielimy się z Wami zwycięstwem

Wojna w Ukrainie. 9 marca. Zełenski: kiedy decyzja? My tu mamy wojnę. Tu chodzi o ludzkie życia

Wojna w Ukrainie. 8 marca. MSW gotowe oddać polskie myśliwce do dyspozycji…

Wojna w Ukrainie. 7 marca. Zełenski całemu światu powiedział gdzie jest. Podał adres…

Wojna w Ukrainie. 6 marca. Legia Cudzoziemska idzie na wojnę z Putinem

Wojna w Ukrainie. 5 marca. Zelenski: Mogliście zamknąć nasze niebo…

Wojna w Ukrainie. 4 marca.  W Polsce zatrzymano rosyjskiego szpiega

Wojna w Ukrainie. 3 marca. Zełenski do Putina:  „Usiądź ze mną przy stole. Czego się boisz?”

Wojna w Ukrainie. 2 marca. Flash wydarzeń

Wojna na Ukrainie. 1 marca. Rosyjski konwój wojska zmierzający na Kijów ciągnie na oparach…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.