Wojna w Ukrainie. 7 marca. Zełenski całemu światu powiedział gdzie jest. Podał adres…

Wojna w Ukrainie. 7 marca. Zełenski całemu światu powiedział gdzie jest. Podał adres…

ŚWIAT/POLSKA

22:10. Володимир Зеленський:

Zostaję w Kijowie.
Na Bankowej.
Nie ukrywam się.
I nikogo się nie boję.
Zostanę tak długo, ile potrzeba, aby wygrać tę wojnę!

17:15. TASS: „rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził listę państw, które dopuszczają się nieprzyjaznych działań przeciwko Rosji, jej firmom i obywatelom”. Jest to odpowiedź Moskwy wobec państw, które przyłączyły się do sankcji nałożonych na Rosję. Na „czarnej liście Kremla” znalazły się  USA, Kanada, kraje Unii Europejskiej, Wielka Brytania, Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Albania, Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Macedonia Północna, Japonia, Korea Południowa, Australia, Mikronezja, Nowa Zelandia, Singapur i Tajwan. (Interia)

17:00. Rosjanie przeprowadzili nalot na piekarnię w Makarowie w obwodzie kijowskim. Zginęło 13 osób. Z gruzów uratowano 5 osób. (@ArmedForcesUkr/TT)

15:30. Rubel spada do rekordowo niskiego poziomu: 139 za dolara i 150 za euro. Kurs rosyjskiej waluty w kilka godzin spadł aż o 14 proc. (Money.pl)

15:00. Negocjacje z Federacją Rosyjską. Runda trzecia. Początek o godzinie 16.00 czasu kijowskiego. (w Polsce – 15.) Rosja domaga się, aby Ukraina zaprzestała działań wojskowych, zmieniła konstytucję w celu zapisania neutralności, uznała Krym za terytorium Rosji i uznała separatystyczne republiki Donieck i Ługańsk za niezależne terytoria — powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. (Onet)

14:55. sekretarz stanu USA Antony Blinken: 400 dodatkowych żołnierzy z Grupy Bojowej Pierwszej Brygady Pancernej przybędzie w najbliższych dniach na Litwę. Obecnie rotacyjnie przebywa tu około 500 amerykańskich żołnierzy: batalion pancerny na poligonie w Podbrodziu, cztery myśliwce F-35 w bazie lotniczej w Szawlach oraz żołnierze Sił Operacji Specjalnych USA. (Interia)

14:30. 14:29  Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak: wskutek rosyjskich ataków na Ukrainie ponad 900 osiedli jest całkowicie pozbawionych dostępu do prądu i wody; zniszczono lub uszkodzono 202 szkoły, 34 szpitale i ponad 1500 budynków mieszkalnych.

09:00. „Rosja rozpoczęła aktywne przygotowania do całkowitego wyłączenia globalnego Internetu z powodu – informuje amerykańska firma finansowa Market Rebellion.

Wołodymyr Zełenski: Nie wybaczymy roztrzaskanych budynków mieszkalnych. Nie wybaczymy rakiety, którą nasza obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dziś nad dziecięcym szpitalem. I pięćset innych takich rakiet, które uderzyły w naszą ziemię, w Ukrainę, w naszych ludzi, w dzieci. Nie wybaczymy rozstrzeliwań bezbronnych ludzi – mówił Zełenski w nocnej odezwie.

02:26.  „Wall Street Journal” informuje, że rosyjska armia rekrutuje w Syrii żołnierzy, którzy mają na Ukrainie toczyć walki uliczne wspomagając rosyjskie wojska.

00:30. Anonimous zhakowali rosyjskie serwisy streamingowe Wink i Ivi oraz kanały telewizyjne Russia 24, First Channel, Moscow 24. Transmitowali widzom na żywo materiały filmowe z wojny w Ukrainie.

00:10. Liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion. Z Ukrainy nadal uciekają przed wojną setki tysięcy ludzi.

Na zdjęciach poniżej – dworzec kolejowy w Charkowie

 

00:05.  Otwarcie poniedziałkowego handlu na światowych rynkach przyniosło wzrost ceny ropy naftowej Brent o 10 proc. do poziomu 131 dolarów za baryłkę. To najwyższy poziom od 2008 r. (Interia)

00:00. Obywatele Ukrainy, którzy szukali schronienia w Polsce od 24 lutego, otrzymają legalny pobyt w naszym kraju z prawem do pracy – powiedziała w niedzielę w Polsat News szefowa resortu rodziny i polityki społecznej opisując projekt specustawy o pomocy Ukrainie, którym rząd zajmie się już dziś. (PAP)

SĄDECCZYZNA:

  • Potrzebni lekarze i psycholodzy
    Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu poszukuje lekarzy, głównie pediatrów oraz psychologów, którzy w razie potrzeby bezpłatnie pomogą uchodźcom. Z dnia na dzień na Sądecczyznę przybywa coraz więcej mieszkańców z pogrążonej w wojnie Ukrainy. Lekarze i psycholodzy, którzy zgłoszą się do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą proszeni o pomoc tylko w przypadkach nagłych. Osoby chcące nieść pomoc prosimy o kontakt z PCZK w Nowym Sączu – ul. Jagiellońska 33 lub kontakt pod numerami telefonów: 18 41 41 621, 18 41 41 622.

 

Flash informacji związanych z wojną w Ukrainie aktualizujemy na bieżąco.

Sprawdzamy i podajemy źródła.

Walczymy z dezinformacją!

ODŚWIEŻ

 

Wojna w Ukrainie. 6 marca. Legia Cudzoziemska idzie na wojnę z Putinem

Wojna w Ukrainie. 5 marca. Zelenski: Mogliście zamknąć nasze niebo…

Wojna w Ukrainie. 4 marca. Rosjanie szykują uliczny teatr w okupowanych miastach. W Polsce zatrzymano rosyjskiego szpiega

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.