Osiedle Piątkowa z wysoką frekwencją. Przewodniczącym znów Grzegorz Ledziński

Osiedle Piątkowa z wysoką frekwencją. Przewodniczącym znów Grzegorz Ledziński

osiedle Piątkowa

Podczas poprzedniego zebrania sprawozdawczo-wyborczego osiedle Piątkowa mogło się pochwalić najwyższą frekwencją w Nowym Sączu. Tym razem mieszkańcy również dopisali i 8 lipca stawili się licznie w Miasteczku Galicyjskim, by wybrać zarząd osiedla.

Spotkanie poprowadził radny Krzysztof Ziaja. Na zebraniu nie zabrakło prezydenta Ludomira Handzla oraz radnych: Dawida Dumany, Jakuba Prokopowicza, Leszka Gieńca i Macieja Prostko. Tradycyjnie dotychczasowy przewodniczący zarządu osiedla, czyli Grzegorz Ledziński, będący jednocześnie radnym Rady Miasta, przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu za czas minionej kadencji.

Jak przyznaje w rozmowie z nami, sporo udało się zrobić w ciągu ostatnich kilku lat. Poprawiła się między innymi infrastruktura na osiedlu – wyremontowano wiele ulic, wykonano odwodnienia, kilka przejść dla pieszych zostało doświetlonych

– Graniczymy z cmentarzem na osiedlu Gołąbkowice. Razem z Katarzyną Wysoczańską i Ryszardem Sroką napisaliśmy projekt do Budżetu Obywatelskiego o remont parkingu przy cmentarzu – opowiada Grzegorz Ledziński. – Wprowadziliśmy Mikołajki z prezentami dla dzieci. Ja byłem przebrany za Mikołaja.

Na osiedlu odbywają się także wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. Zarząd ponadto dbał o informowanie i edukowanie mieszkańców, między innymi poprzez plakaty i banery, czy prowadzoną stronę internetową.

Grzegorz Ledziński ponownie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego. Nie miał w tym roku żadnego kontrkandydata, zdobył 248 głosów i tym samym rozpocznie swoją drugą kadencję. Na zebraniu pojawiły się 254 osoby, 2 wyszły przed głosowaniem, a 4 oddały nieważne głosy.

W zarządzie ponownie znaleźli się też Katarzyna Wysoczańska (207 głosów) oraz Ryszard Sroka (207 głosów). Ponadto mieszkańcy postanowili zaufać trzem nowym osobom: Natalii Majoch (210 głosów), Sylwii Bochniarz (209 głosów) i Szymonowi Górze (205 głosów). Jednak jak podkreśla przewodniczący Ledziński, nowi członkowie zarządu już wcześniej byli bardzo zaangażowani w działalność na rzecz osiedla.

Dziękuję bardzo Mieszkańcom za obdarzenie mnie zaufaniem. Zrobię wszystko, aby nasze osiedle rozwijało się jak najlepiej. Wiele inwestycji mających na celu poprawę infrastruktury przed nami. Nie zamierzam odpuszczać też w staraniach o dokończenie kanalizacji i wodociągu oraz naciskać na Wody Polskie celem regulacji potoku Łubinka. Po okresie pandemii jest szansa na kolejne spotkania integracyjne – napisał Grzegorz Ledziński po spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Relacje z wyborów na pozostałych nowosądeckich osiedlach poniżej:

Osiedle Centrum. Dotychczasowy zarząd bezkonkurencyjny

Mieszkańcy osiedla Falkowa zdecydowali. Przewodniczący zostaje ten sam

Michał Kądziołka po raz trzeci. Dąbrówka jednogłośnie wybrała przewodniczącego

Mieczysław Kaczwiński po raz trzeci przewodniczącym osiedla Józefa Szujskiego

Mieszkańcy osiedla Poręba Mała tłumnie ruszyli na wybory. Zacięta walka o szefostwo

Helena bliżej sądeckiego ratusza. Na osiedlu wybrano nowe władze

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama