Mieszkańcy osiedla Poręba Mała tłumnie ruszyli na wybory. Zacięta walka o szefostwo

Mieszkańcy osiedla Poręba Mała tłumnie ruszyli na wybory. Zacięta walka o szefostwo

Zarząd Osiedla Poręba Mała, wybory 2022, przewodniczący osiedla Mała Poręba

Na osiedlu Poręba Mała rekordowa frekwencja. W wyborach wzięły udział 372 osoby. Walka była zacięta. Dotychczasowy przewodniczący osiedla Błażej Targosz zdobył niemal dwa razy mniej głosów, niż jego kontrkandydat radny miejski Maciej Rogóż.

W wyborach udział wzięło 372 osoby. Z urny wyciągnięto 364 głosy, z czego 348 było ważnych i 16 nieważnych. Na najmłodszego radnego miejskiego Macieja Rogóża postawiło 228 mieszkańców osiedla, a na Błażeja Targosza – 120. Do nowego zarządu osiedla wybrano również: Renatę Gajdosz (160 głosów), Elżbietę Młynarczyk (156 głosów), Marię Piątkowską (151 głosów), Kamilę Kulig (153 głosy), Arkadiusza Mężyka (171 głosów), Romana Pażucha (155 głosów).

Zarząd Osiedla Poręba Mała, wybory 2022, przewodniczący osiedla Mała Poręba
Zarząd Osiedla Poręba Mała

– Jestem bardzo szczęśliwy, że na naszym osiedlu była największa frekwencja, cała sala pękała w szwach, była wyczuwalna pozytywna energia na zebraniu. Mój wynik również był bardzo dobry, za co mieszkańcom dziękuję. Również kandydaci, których rekomendowałem do zarządu, zostali wybrani przez mieszkańców, to tym bardziej cieszy, bo od dawana współpracujemy z tymi osobami. Nowy zarząd jest dokładnie taki, jaki sobie wyobrażałem – wyznaje w rozmowie z naszą redakcją szef osiedla Maciej Rogóż.

W planach nowego zarządu jest ulepszanie infrastruktury osiedlowej, stworzenie bezpiecznych miejsc, budowa chodników, oświetlenia i nowych przejść dla pieszych. – Będziemy również się starać o to, aby integrować mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych, zarówno młodzież, jak i seniorów – dodaje Rogóż.

Czytaj także: Osiedle Chruślice ma nowego przewodniczącego i zarząd. To nie jedyne zmiany

Fot. arch. Macieja Rogóża/
Ann Pych/ Adrian Maraś
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.