Nowy zarząd osiedla Nawojowska. Pani „kapitan” nadal ta sama

Nowy zarząd osiedla Nawojowska. Pani „kapitan” nadal ta sama

Osiedle Nawojowska, Bogumiła Pawlikowska, Zarząd Osiedla Nawojowska, wybory 2022

Mieszkańcy osiedla Nawojowska w wyborach (8 czerwca) zdecydowali, że chcą, aby przewodniczącą przez kolejne lata była Bogumiła Pawlikowska. Nikt nie odważył się kontrkandydować. Tak wysoka frekwencja zaskoczyła szefową osiedla.

– Przeszło to moje najśmielsze oczekiwania, kart do głosowania wydano 172 ( red. 10 głosów nieważnych). Nie pamiętam, aby kiedyś była aż tak duża frekwencja. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i równocześnie bardzo szczęśliwa, że mieszkańcy chcieli mnie zweryfikować, czyli ocenić sześcioletnią pracę naszego zarządu – stwierdziła w rozmowie z naszą redakcją Bogumiła Pawlikowska.

Od 2004 Bogumiła Pawlikowska  jest w zarządzie osiedla, podobnie jak radny Tadeusz Gajdosz, który ponownie został wybrany na członka zarządu. Wieloletnia szefowa zaznacza, że ostanie dwa lata pracy ,,osiedlowej” były mocno utrudnione przez pandemię, ponieważ nie wszystkie plany udało się zrealizować.

– Jestem wdzięczna mieszkańcom, że przyszli zagłosować i mnie wybrali. Mam jeszcze wiele planów, dużo chciałabym zrobić. W tej chwili przygotowujemy Budżet Obywatelski, bo przez ostatnie dwa lata przegraliśmy z zajęciami sportowymi klubu Halny. Ludzie kochają ćwiczyć, uwielbiają sport i bardzo dobrze, ale chciałabym, aby również coś zostało na inne inicjatywy dla mieszkańców – zaznacza Bogumiła Pawlikowska.

Aktywizacja mieszkańców

Przewodnicząca zarządu osiedla chce jeszcze bardziej zaaktywizować mieszkańców poprzez wyjazdy i spotkania. Już jutro grupa seniorów wyjeżdża do Białki Tatrzańskiej. Jak zaznacza, na świetlicy działa prężnie grupę seniorów, jest również pani wychowawczyni na świetlicy, która przyciąga zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

– Najbardziej cieszę się z tego, że mam wspaniały zarząd. Pan Tadeusz Gajdosz jest ze mną od samego początku w zarządzie i zawsze wspiera nasza działanie. Pan Grzegorz Ormiański i pani Krystyna Ligęza, pani Stanisława Sikora, pani Magdalena Matusik i pan Bartosz Niemiec, byli wolontariuszami wcześniejszego zarządu. Wspomagali nasze działania, znamy i lubimy. Myślę, że wspólnie wiele rzeczy będziemy mogli dobrych zrobić – cieszy się Bogumiła Pawlikowska.

Do zarządu osiedla kandydowało dziesięć osób, finalnie mieszkańcy wybrali:

Grzegorza Ormiańskiego (123 głosy)
Krystynę Ligęzę (97 głosów)
Stanisławę Sikorę (97 głosów)
Tadeusza Gajdosza (95 głosów)
Magdalenę Matusik (94 głosy)
Bartosza Niemca (93 osoby).

Zastępcą przewodniczącej został Grzegorz Ormiański, natomiast sekretarzem i osobą odpowiedzialną za media została Magdalena Matusik.

Czytaj także: Na osiedlu Kochanowskiego frekwencja wysoka, ale zaskoczenia brak

Fot. Mirosław Kwolek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.