Helena bliżej sądeckiego ratusza. Na osiedlu wybrano nowe władze

Helena bliżej sądeckiego ratusza. Na osiedlu wybrano nowe władze

To jedyne sądeckie osiedle za zachodnim brzegiem Dunajca. Dawniej było częścią gminy Chełmiec. Do Nowego Sącza włączono je w 1951 roku. Choć od sądeckiego ratusza Helenę dzieli rzeka, od poniedziałku (20 czerwca) jest stąd do magistratu nieco bliżej. Mieszkańcy wybrali nowe władze osiedla. Wybory wygrał Patryk Walter z Koalicji Nowosądeckiej uzyskując 81 głosów. Dotychczasowego przewodniczącego – Tadeusza Potoczka, który przez trzy kadencje kierował zarządem osiedla, poparło 53 osoby. Wydano 152 karty do głosowania. Ważnych głosów oddano 134.

W poprzednich wyborach osiedlowych władz  – w 2016 roku, Tadeusz Potoczek nie miał kontrkandydata. Na zebranie wyborcze przyszło wówczas zaledwie 58 ludzi. W tym roku frekwencja była znacznie wyższa. Choć do reelekcji Tadeusza Potoczka namawiał sądecki radny Prawa i Sprawiedliwości i sekretarz województwa Wojciech Piech, uczestnicy zebrania zdecydowali, że pora na zmiany.

Nowy przewodniczący, Patryk Walter to społecznik i przedsiębiorca prowadzący zakład stolarski. Nie kryje swojego poparcia dla prezydenta Nowego Sącza. Zasiada w komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka stanowiącego zaplecze wyborcze Ludomira Handzla.

Chciałbym ożywić Osiedle Helena, inicjować spotkania mieszkańców, imprezy integracyjne. Mam nadzieję, że pojawią się sponsorzy chętni do współorganizacji takich inicjatyw i jestem przekonany, że współpraca z prezydentem wyjdzie Helenie na dobre – powiedział w rozmowie z redakcją dts24 nowy przewodniczący.

Nowy Zarząd Osiedla Helena liczy pięć osób. Przez kolejne cztery lata będą w nim działać wspólnie z Patrykiem Walterem: Piotr Mróz, Robert Kokot, Monika Mróz i Maciej Buksa.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.