Osiedle Gołąbkowice od 1995 roku stawia na Antoniego Rączkowskiego. Będzie aktywizacja seniorów z wnukami

Osiedle Gołąbkowice od 1995 roku stawia na Antoniego Rączkowskiego. Będzie aktywizacja seniorów z wnukami

Antoni Rączkowski, zarząd osiedla Gołąbkowice, Nowy Sącz, wybory 2022, przewodniczący osiedla Gołąbkowice

Antoni Rączkowski od 1995 roku pełni funkcję przewodniczącego osiedla Gołąbkowice i nie zmieni się to minimum do 2026 roku – tak postanowili mieszkańcy podczas poniedziałkowych (13 czerwca) wyborów do zarządu osiedla. Nie było oficjalnego kontrandydata, chociaż jak przyznaje szef dzielnicy, jedna osoba miała zakusy na starowanie.

Na spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym pojawiło się ponad 60 osób, czyli frekwencja była taka, jak zwykle bywa na osiedlu Gołąbkowice. Przewodniczącym został ponownie Antoni Rączkowski. Oddano jedynie cztery nieważne głosy. Do zarządu wybrano także: Iwonę Biernat, Halinę Jabłońską, Annę Porębę i Tadeusza Kwartę. Nie ma tutaj dużych zmian. Nową twarzą jest jedynie Halina Jabłońska, która uzupełniła skład w miejsce Marty Popieli – poprzedniej członkini zarządu.

– Ogromny szacunek dla tych, którzy przyszli i zgłosowali. Diękuję również tym, którzy składają gratulacje. Obiecuję, że ich nie zawiodę i spełnię oczekiwania, jakie pokładają we mnie. Chcę uaktywnić seniorów z wnukami. Planuję cykl imprez sportowo-rekreacyjnych w wakacje, które rozpocznie duża integracyjna zabawa połączona z grillem. Odbędzie się ona na wyjeździe, jednak nie zdradzam jeszcze dokąd pojedziemy – wyznał w rozmowie z naszą redakcją wieloletni przewodniczący osiedla Antoni Rączkowski.

Jednocześnie zaznacza, że wakacje będą podzielone na tydzień: nordic walking, rowerowy, z aerobikiem i na basenie. – Młodzież za dużo przebywa przed komputerami. Kiedyś nas trudno było zaciągnąć do domów, a teraz młodzież na zewnątrz – przyznaje Antoni Rączkowski.

Szef osiedla podsumowuje dotychczasowe sukcesy. Jak zaznacza, wiele udało się zrobić i niewiele pozostało do poprawy, jedynie pojawiające się z biegiem lat dziury w osiedlowych drogach.  – Są chodniki, ulice, infrastruktura rekreacyjno-sportowa: basen, miasteczko rowerowe, lasek Schwerteński, który jest moim oczkiem w głowie. Powstały także ścieżki spacerowo-rowerowe. Jest gdzie jeździć, odpoczywać i jest co robić – zaznacza szef osiedla.

W ciągu roku zarząd osiedla Gołąbkowice organizuje kilka imprez: noworoczne spotkanie z seniorami, festyn rowerowy, dzień dziecka i wszelakie koncerty z różnymi rodzajami muzyki, począwszy od szant po disco polo.

To było szóste spotkanie sprawozdawczo-wyborcze w Nowym Sączu zakończone wyłonieniem nowych władz. O poprzednim pisaliśmy tutaj—> Osiedle Przydworcowe. Po ponad 30 latach Jadwiga Dudzik rozstała się z zarządem.

Fot. arch. Antoniego Rączkowskiego

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.