Mieszkańcy osiedla Falkowa zdecydowali. Przewodniczący zostaje ten sam

Mieszkańcy osiedla Falkowa zdecydowali. Przewodniczący zostaje ten sam

zarząd osiedla Falkowa, Artur Czernecki, przewodniczący osiedla Falkowa

Radny miejski Artur Czernecki po raz trzeci został przewodniczącym osiedla Falkowa. Nie miał kontrkandydata. Na spotkanie sprawozdawczo-wyborcze przyszło ponad 50 osób.

Na osiedlu Falkowa mieszka około 900 osób. W głosowaniu wzięło udział 55 osób. Na radnego Artura Czerneckiego oddano 53 głosy. Dwa głosy były nieważne. Do zarządu osiedla wybrano także: Zofię Kościółek (43 głosy), Pawła Górę (47 głosów), Beatę Kościółek (46 głosy), Jan Parużnik (44 głosy).

Artur Czernecki jest przewodniczącym osiedla Falkowa od 10 lat. Co zaskakujące, za pracę na rzecz miasta dziękował mu na piśmie prezydent miasta Ludomir Handzel.

zarząd osiedla Falkowa, Artur Czernecki, przewodniczący osiedla Falkowa

– Dużo udało się już zrobić, w tym remonty kilku ulic, oświetlenie. W planach jest także budowa boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 11. Będziemy kontynuować rozwój infrastruktury osiedla, które było zaniedbane. W dalszym ciągu skupimy się na remontach ulic, wymianie nawierzchni asfaltowych. Chcemy doprowadzić kanalizację, po pierwsze żeby jako miasto nie musieć płacić Unii Europejskiej kary, a po drugie żeby ułatwić życie mieszkańcom. Chcę także, aby Klub Seniora, który założyłem cztery lata temu rozwijał się jeszcze bardziej – mówi w rozmowie z naszą redakcją Artur Czernecki.

Przewodniczący chce także założyć koło młodych falkowiaków, które będzie integrowało młodych mieszkańców osiedla poprzez wspólne wycieczki górskie, czy rowerowe. Jak zdradził radny miejski, możliwe, że w 40-hektarowym Lasku Falkowskim powstanie platforma widokowa.

– Chcemy robić wszystko, aby nie tylko mieszkańcy osiedla byli zadowoleni z inwestycji, ale także wszyscy nowosądeczanie. Po co jeździć do Muszyny zwiedzać tamtejsze ogrody, jak można je zrobić w Lasku Falkowskim – dodaje Artur Czernecki.

Czytaj także: Michał Kądziołka po raz trzeci. Dąbrówka jednogłośnie wybrała przewodniczącego.

Fot. arch. Artur Czernecki 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.