Mieczysław Kaczwiński po raz trzeci przewodniczącym osiedla Józefa Szujskiego

Mieczysław Kaczwiński po raz trzeci przewodniczącym osiedla Józefa Szujskiego

Trzecia kadencja przewodniczącego osiedla Józefa Szujskiego dla tego samego człowieka! Mieszkańcy osiedla nie chcieli zmieniać swojego przedstawiciela. Nawet nie zaproponowano kontrkandydata dla Mieczysława Kaczwińskiego. Wspólnie z nim w zarządzie osiedla pracować będą  Krystyna Zgórska, Maria Chochorowska, Ewa Majewska, Katarzyna Hajduk i Mariusz Mikulski.

Obdarzono mnie ponownie zaufaniem, więc chyba ludzie są zadowoleni z mojej pracy na rzecz osiedla. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, co chcielibyśmy, bo zarząd osiedla to tylko jednostka pomocnicza prezydenta miasta, ale staramy się wykorzystać pojawiające się możliwości, aby w tym rejonie miasta żyło się wygodniej i lepiej. Niewielkie dotacje jakie otrzymujemy wykorzystujemy na przygotowanie  paczek mikołajkowych dla dzieci, paczek świątecznych dla seniorów oraz na organizację spotkań noworocznych dla mieszkańców. Staramy się też co roku wykorzystać możliwości jakie daje nam Budżet Obywatelski. W tym roku chcemy na przykład zainwestować  w integrację międzypokoleniową – powiedział w rozmowie z dts24 Mieczysław Kaczwiński.

Jak mówi wybrany ponownie przewodniczący – najważniejszą inwestycją na jaką czeka osiedle Szujskiego jest rewitalizacja Starej Kolonii.

To bardzo duża i bardzo potrzebna inwestycja. I na pewno bardzo kosztowna tym bardziej, że Stara Kolonia to teren objęty pieczą konserwatora zabytków. Potrzebne są tam szczególnie prace związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną, z odprowadzeniem wód opadowych no i prace drogowe, bo drogi na Starej Kolonii są fatalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że cały czas coś się na osiedlu dzieje w zakresie inwestycji. Niedługo będzie przebudowa ulicy 1 Maja i będą dwie siłownie pod chmurką – mówi przewodniczący.

Zagłosowało na niego 78 osób. Wydano 84 karty do głosowania. 6 głosów było nieważnych.

zdjęcia z arch. M. Kaczwińskiego

Relacje z wyborów na pozostałych nowosądeckich osiedlach poniżej:

Helena bliżej sądeckiego ratusza. Na osiedlu wybrano nowe władze

Osiedle Kaduk ma nowego przewodniczącego. Na zebraniu tłum

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.