Próba cierpliwości dla sądeckich kierowców. Kulminacja prac na dwóch ważnych skrzyżowaniach

Próba cierpliwości dla sądeckich kierowców. Kulminacja prac na dwóch ważnych skrzyżowaniach

Trwa przebudowa ronda przy nowosądeckim szpitalu. Między ulicami Młyńską, Kilińskiego i Bulwarem Narwiku można wprawdzie przejechać, jednak jazda w dowolną stronę wymaga od kierowców czujności  i cierpliwości. Nawet poza godzinami szczytu tworzą się tutaj korki. Wart blisko 6,5 mln zł remont ulicy Młyńskiej i przebudowa ronda na turbinowe ma potrwać do 15 czerwca 2022.  Tymczasem nieopodal – u zbiegu ulic  Lwowskiej, Nowochruślickiej i Prażmowskiego rozpoczęły się roboty drogowe, które wkrótce znacznie utrudnią ruch w tym miejscu. 

Wszyscy widzimy jak wygląda skrzyżowanie ulic Lwowskiej, Nowochruślickiej i Prażmowskiego. Od lat każdy z nas narzeka na dziury, koleiny, zapadnięte studzienki oraz źle wyprofilowany środek skrzyżowania. Docelowo najlepszym rozwiązaniem będzie rondo, jednak przy tym natężeniu ruchu pieszych i pojazdów konieczne jest wykonanie alternatywnego połączenia czyli obwodnicy wschodniej (Pieczkowskiego – Lwowska). Aby dotrwać do tego czasu, modernizujemy skrzyżowanie „na szybko, ale dobrze” – poinformował prezydent Nowego Sącza.

Jak uprzedził – utrudnienia w tym miejscu potrwają od 4 do 8 tygodni, a tych najpoważniejszych można się spodziewać pod koniec marca. W miarę postępu prac będą blokowane kolejne skręty. Możliwość jazdy wprost ma zostać utrzymana.

Mamy przygotowanych osiem etapów organizacji ruchu. Sytuacja będzie zmieniała się bardzo szybko. W każdym z etapów przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy. Wkrótce przedstawię szczegółowe informacje. Planujemy rozpoczęcie prac pod koniec marca –  informuje Handzel.

Od poniedziałku (7 marca) trwają roboty poprzedzające wejście robotników na jezdnię – są to prace brukarskie na chodnikach.

Inwestycję, której kosztorys opiewa na kwotę ponad 1,5 mln zł wykonuje przedsiębiorstwo ZIBUD z Kamienicy.

Czytaj też:

Nowy Sącz. Miasto ogłosiło przetarg na „psią kość”

W poniedziałek nadzwyczajna sesja sądeckiego samorządu. Ponownie zdalna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.