W gorlickim szpitalu można odwiedzać chorych. Nowe zasady wizyt

W gorlickim szpitalu można odwiedzać chorych. Nowe zasady wizyt

szpital Gorlice, zasady odwiedzin chorych

Dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz zmienił zasady odwiedzin chorych w placówce. Nie są one już tak restrykcyjne jak wcześniej. Teraz można odwiedzić każdego pacjenta między godziną 14, a 17.

Niemal od początku pandemii w szpitalach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin chorych. Były one dopuszczane w sytuacjach wyjątkowych, takich jak na przykład spodziewana śmierć pacjenta. Dyrektor gorlickiego szpitala postanowił poluzować zasady wizyt. Na decyzję wpłynął fakt, iż obecnie odnotowuje się mniej zachorowań na Covid-19, niż chociażby w listopadzie, czy grudniu zeszłego roku.

Nowe zarządzenie obowiązuje w gorlickim szpitalu od wczoraj (10 marca). Zgodnie z ustaleniami odwiedziny są możliwe codziennie w godz. od 14 do 17, jednak trzeba pamiętać, że osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji: gorączki, kataru, kaszlu, ból gardła itp. Przy wejściu do szpitala i oddziału należy zdezynfekować ręce, a na czas odwiedzin trzeba założyć jednorazowe maseczki chirurgiczne.

Jednorazowo u pacjenta może przebywać jedna osoba. Zasada ta nie dotyczy wizyt pożegnalnych. Odwiedziny mogą trwać maksymalnie 30 minut. Chory w tym czasie nie powinien opuszczać oddziału. Ponadto osoby odwiedzające są zobowiązane do bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego. Kierujący oddziałem lub lekarz dyżurny może w sytuacjach szczególnych wprowadzić czasowe ograniczenia odwiedzin.

,,W pozostałych indywidualnych przypadkach odwiedziny są możliwe po uzgodnieniu z lekarzem kierującym oddziałem lub lekarzem dyżurnym” – informuje dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz.

Czytaj także:Nowosądecki szpital pomaga uchodźcom wojennym. Na SOR zgłosiło się kilkunastu

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.