Wodne atrakcje w limanowskim Parku Miejskim

Wodne atrakcje w limanowskim Parku Miejskim

park miejski Limanowa

Od piątku w Limanowej będzie można znaleźć lekarstwo na upalne dni. 1 lipca w Parku Miejskim otwarta zostanie strefa basenowa.

W Wodnym Placu Zabaw czekać będzie między innymi zjeżdżalnia, brodzik, ale też boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do leżakowania. Strefa będzie otwarta w sezonie letnim codziennie od 11:00 do 20:00. Na jej terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie pięćdziesiąt osób.

– Przypominamy, że dzieci poniżej 13 roku życia z Wodnego Placu Zabaw  korzystać mogą wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, a  przebywając w parku wodnym należy stosować się do Regulaminu Wodnego Placu Zabaw – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

Wodny Plac Zabaw to część Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego, który został utworzony na łącznej powierzchni około 8 hektarów. W ubiegłym roku oprócz strefy rekreacji wodnej powstały między innymi strefy: rekreacji suchej z huśtawką sprężynową, karuzelą, trampoliną, blokami wspinaczkowymi czy mini golfem, a także rekreacji czynnej, w której znalazł się między innymi pumptrack, siłownie zewnętrzne, plac zabaw, ścieżka zdrowia, tarasy widokowe i psi park. Z kolei w strefie rekreacji biernej powstał drewniany taras z hamakami, mini amfiteatr, polana piknikowa i pole namiotowe.

Inwestycja kosztowała łącznie 12 mln 347 847, 05 zł. Miasto realizowało ją dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym.

fot. UM Limanowa

Czytaj też: Uwaga! Jest najwyższy stopień ostrzeżenia o upałach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.