Kolonoskopia. 20 minut, które ratuje życie

Kolonoskopia. 20 minut, które ratuje życie

Kolonoskopia

Bez kolejki, skierowania i w znieczuleniu. Mieszkańcy powiatu nowosądeckiego mogą zgłosić się na bezpłatną kolonoskopię w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Dodatkowo refundowane są koszty dojazdu na badanie i z powrotem do domu. Rejestracja pod nr tel. 12 622 93 51 lub mailowo: [email protected]. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: https://zeromski-szpital.pl/kolonoskopia/.

Rak jelita grubego wciąż pozostaje jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Ludzie umierają. W Polsce rocznie około 14 tys. osób słyszy po raz pierwszy w życiu: pan/pani ma raka jelita grubego. Niestety trafiają do pracowni endoskopii zbyt późno. Tymczasem istnieje możliwość wykryć raka na wczesnym etapie i całkowicie go wyleczyć. Kolonoskopia jest prostym badaniem profilaktycznym, podczas którego lekarz może zdiagnozować w jelicie bezobjawowe zmiany (polipy) i skutecznie je usunąć.

– Jest to szansa, aby polipy nie przekształciły się w złośliwy nowotwór i pacjent wygrał walkę z chorobą. Badanie trwa 20 minut. To są minuty, które mogą uratować życie. Nie trzeba się bać – przekonuje Krzysztof Bartoszewski, szef Pracowni Endoskopii w „Żeromskim”. Dodaje, że usunięcie polipów nie jest bolesne i bezpośrednio po jego przeprowadzeniu można wrócić do domu lub pracy.

Z bezpłatnej kolonoskopii w „Żeromskim” mogą skorzystać wszystkie osoby w wieku 50-65 lat oraz młodsi pacjenci (od 40. roku życia) z grup szczególnego ryzyka, których krewni zachorowali na raka jelita grubego. Każdy, kto zgłosi się na badanie, może liczyć na znieczulenie. Rejestrować się na kolonoskopię w znieczuleniu mogą osoby, które mieszkają lub pracują bądź są zameldowane w powiatach:

• dąbrowski

• limanowski

• nowosądecki

• oświęcimski

• proszowicki

• suski

• tatrzański

• wadowicki

Środki na jego realizację Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego otrzymał z funduszy unijnych. W ramach programu osobom zainteresowanym skorzystaniem z profilaktyki są także opłacane koszty dojazdu do szpitala i z powrotem.

Rejestracja: nr tel. 12/ 622-93-51 lub osobiście w siedzibie szpitala (adres: Kraków, os. Na Skarpie 66) albo za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: [email protected]

 Do badań szpital nie kwalifikuje się osób, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Przeczytaj również: Kręgosłup. Im bardziej niewygodnie, tym zdrowiej?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.