Tropie. Sąsiedzi próbowali ratować seniorkę z płonącego domu. Nie udało się…

Tropie. Sąsiedzi próbowali ratować seniorkę z płonącego domu. Nie udało się…

pożar w Tropiu

Przyczyna pożaru domu jednorodzinnego w Tropiu nie jest znana. Skutek dramatyczny: śmierć. Ciało 74-letniej kobiety znaleźli strażacy podczas akcji gaśniczej. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, seniorkę, która mieszkała w domu ogarniętym płomieniami próbowali ratować sąsiedzi. Bezskutecznie.

„6 marca o godzinie 8.39 zastępy strażackie z Nowego Sącza oraz jednostki ochotniczych straży z Rożnowa oraz Gródka nad Dunajcem zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w Tropiu. Dym wydobywał się z pomieszczeń na parterze oraz z kuchni i z jednego z pokoi na pierwszym piętrze. Przed przybyciem strażaków sąsiedzi przystawili do balkonu drabinę, weszli do budynku i sprawdzali pomieszczenia na pierwszym piętrze. Nie odnaleźli lokatorki. Nie udało im się również nawiązać kontaktu głosowego” – relacjonują służby prasowe Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy zauważyli, że strop pomiędzy kotłownią, a kuchnią uległ wyraźnemu odkształceniu. Po skierowaniu prądu wody do objętego pożarem pomieszczenia kotłowni i do kuchni, znaleźli ciało na spoczniku klatki schodowej stanowiącej połączenie parteru i pierwszego piętra.

„Ze względu na pewne oznaki śmierci odstąpiono od natychmiastowej ewakuacji” – czytamy w sprawozdaniu z akcji gaśniczej.

Gdy ogień został opanowany, do pracy przystąpili policyjni technicy oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Akcja trwała pięć godzin.

 fot. OSP Gródek nad Dunajcem

Czytaj też:

Wojna w Ukrainie. 6 marca. Legia Cudzoziemska idzie na wojnę z Putinem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama