Renata Burzyńska – tanecznym krokiem w pejzaże [GALERIA]

Renata Burzyńska, malarstwo, Stary Sącz

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Kocha taniec. I choć on pochłania jej sporo czasu, w wolnych chwilach pakuje farby i płótna i rusza w plener, gdyż pejzaż jest ulubionym tematem jej obrazów. W ramach projektu Stowarzyszenia Dobre, prezentujemy twórczość starosądeczanki Renaty Burzyńskiej.

Renata Burzyńska

Jest Absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydziału edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja – malarstwo. Zanim zaczęła studia, była gorliwą uczestniczką zajęć plastycznych pod okiem Anny Zając-Bieńkowskiej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starym Sączu (obecnie PMDK). Wielokrotnie brała udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim Mistrza Pawła w Levocy (Słowacja). Prowadziła warsztaty malarskie towarzyszące II Jarmarkowi Świętej Kingi w Starym Sączu.

Renata Burzyńska, malarstwo, Stary Sącz

Obecnie uczy plastyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej, ale głównie jest nauczycielem tańca nowoczesnego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Ukończyła studia podyplomowe na UR z zakresu tańca współczesnego, ukończyła Kurs Tańca Towarzyskiego VI Stopnia, uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych różnych stylów: hip hop, disco dance, house, dancehall, capoeira, afro, jazz, w warsztatach fitness, tańca współczesnego, uczestnictwo w XVIII i XX Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego w Kielcach, rok trenowała tańce narodowe w Resovii Saltans, kilka lat należała do zespołu Soul Dance, działającym przy starosądeckim Młodzieżowym Domu Kultury. Od lat jest choreografem i instruktorem zespołów tanecznych: Best, Alibi, Ups, Allegro I, Allegro II oraz Babeczki i Spółka. Rok temu otrzymała Nagrodę Starosty Nowosądeckiego jako dowód uznania za wieloletnią pracę i osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

Mimo iż taniec pochłania sporo jej czasu, w wolnych chwilach pakuje farby i płótna i rusza w plener, gdyż pejzaż jest ulubionym tematem jej obrazów. Jest rodowitą starosądeczanką. Wychowała się wśród obrazów Czesława Lenczowskiego – znakomitego starosądeckiego malarza, pejzażysty i portrecisty, który był przyjacielem rodziny. Uwielbia malarstwo polskie przełomu XIX i XX wieku. Jej idolem jest Jan Stanisławski i jego Bodiaki.

Obecnie prace malarki można oglądać na stronie FB Świetlik Burzyński, którą prowadzi w duecie z mężem Piotrem – artystą grafikiem.

Fb: https://www.facebook.com/SwietlikBurzynski/

Renata Burzyńska/Fot. Arch. artystki

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość oraz Rzeźbiarz samouk od aniołów; 17-latka walczy z guzem mózgu, terapią dla niej są grafiki; Tworzy od podstawówki. Zobacz galerię prac L. Kuźmy; Natchnienie do życia Renaty Kaczorowskiej; Jej kolekcje podziwiali w Londynie; Albożyki – czyli radosna twórczość na emeryturze; Mega-trans-formy przyjaciela Limanowej ; Jadwiga Marzec – przyjaciel dziecka i poszukująca malarka

Logo-Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.