Piotr Burzyński i jego komiksowa działalność [GALERIA]

Piotr Burzyński i jego komiksowa działalność [GALERIA]

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Na swoim koncie ma nagrodę specjalną w konkursie na komiks historyczny „My i nasza historia” czy wyróżnienie w graficznym konkursie mitologicznym magazynu kulturalno-literackiego Szuflada. W ramach projektu Stowarzyszenia Dobre, prezentujemy twórczość Piotra Burzyńskiego ze Starego Sącza.

Piotr Burzyński

Piotr Burzyński, komiks, Stary Sącz

Absolwent Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego na specjalizacji grafika/linoryt w pracowni prof. Tadeusza Nuckowskiego.

Zajmuje się ilustracją, komiksem, malarstwem i grafiką warsztatową. Prezentował swoje prace m.in. na indywidualnej wystawie w ramach III Festiwalu Komiksu i Narracji Obrazkowej w Kielcach, w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu i w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, w zbiorowych wystawach rysunków studentów Rzeszowskiego Instytutu Sztuk Pięknych w Stalowej Woli, wystawie komiksów Sekcji Komiksowej Grupy Art Core w Rzeszowie, wystawach grupy komiksowej Kaboom w Jarosławiu i Rzeszowie, wystawach organizowanych przez wydawnictwo komiksowe Comics Factory – Fabryka Komiksów w Warszawie.

Brał udział w wielu konkursach i akcjach charytatywnych m. in. zdobywca nagrody specjalnej w konkursie na komiks historyczny „My i nasza historia”, wyróżnienie w graficznym konkursie mitologicznym magazynu kulturalno-literackiego Szuflada, wyróżnienie w konkursie na pasek komiksowy podczas 8. edycji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „CZYTAJ!” w Częstochowie.

Swoje prace publikował m. in. w magazynie kulturalnym „Projektor”, witrynie poświęconej kulturze i sztuce „Stoner Polski”, magazynie krytyki komiksowej „Zeszyty Komiksowe”, witrynie społeczno-kulturalnej „Gniazdo Szeptunów”, magazynie Asocjacji Komiksu w Toruniu „AKT”, kwartalniku literackim „Strona Czynna”, magazynie literackim „Malkontenty”, w zinach komiksowych Cemęt i Darmozin oraz antologiach komiksowych „Legendy”, „Kto szepcze w ciemności” i „Pandemia 2020”.

Pisze recenzje komiksów, książek i płyt muzycznych dla portalu „Szuflada” i witryny „Gniazdo Szeptunów”. Prowadzi warsztaty komiksowe i linorytnicze w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu.

Inspiracji szuka u pociągach Hrabala i snach Gaimana, w szalonej kresce Jeana „Moebiusa” Girauda i szerokich horyzontach J.H.Williamsa III, w czerwonych oczach węża Nidhogg’a i kolorowych włosach Maligny, w nocach na ziemi Jarmusch’a i w ciszy na księżycu LV-426.

Z żoną Renatą, która również jest plastykiem, prowadzi stronę na facebooku: Świetlik Burzyński.

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość oraz Rzeźbiarz samouk od aniołów; 17-latka walczy z guzem mózgu, terapią dla niej są grafiki; Tworzy od podstawówki. Zobacz galerię prac L. Kuźmy; Natchnienie do życia Renaty Kaczorowskiej; Jej kolekcje podziwiali w Londynie; Albożyki – czyli radosna twórczość na emeryturze; Mega-trans-formy przyjaciela Limanowej ; Jadwiga Marzec – przyjaciel dziecka i poszukująca malarkaRenata Burzyńska – tanecznym krokiem w pejzaże 

Logo-Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Reklama