Sądecczyzna. Młode głuszce już na wolności

Młode głuszce, które w sierpniu przywieziono do sądeckich lasów, trafiły już na wolność. To kolejna część tegorocznego etapu programu reintrodukcji, czyli ponownego wprowadzenia tych ptaków w naszym regionie.

9 samic, 2 samce oraz ich matka zamieszkały na Sądecczyźnie 18 sierpnia. Dwa dni później przywieziono 7 samic i 4 samce z matką, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Ptaki spędziły kilkanaście dni w specjalnych wolierach adaptacyjnych. Leśnicy opiekowali się nimi i dokarmiali, jednak kontakty głuszców z ludźmi były ograniczone do minimum. Ponadto młode uczyły się od swoich matek samodzielnego znajdywania pożywienia. 4 września głuszce zostały wypuszczone na wolność.

– Teraz czas na to, aby znalazły sobie miejsce w naturalnym środowisku. Trzem młodym kogutom oraz dwóm kurom założyliśmy nadajniki telemetryczne, dzięki którym będziemy mogli na bieżąco śledzić ich aktywność – informują przedstawiciele Nadleśnictwa Nawojowa.

fot. T. Baziak – Nadleśnictwo Nawojowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.