Natchnienie do życia Renaty Kaczorowskiej – zobacz galerię

Renata Kaczorowska, TPSP Nowy Sącz

Malarstwo jest – jak mówi – jej pasją i natchnieniem do życia. W ten sposób wyraża swoje spostrzeżenia na to, co ją otacza. W ramach projektu Genialni Lokalni Globalni, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobre, prezentujemy twórczość Renaty Kaczorowskiej, artystki z Nowego Sącza.

Renata Kaczorowska, ur. 10 listopada w Nowym Sączu:

Od dziecka czułam zamiłowanie do rysunku, rysowałam i rzeźbiłam w mydle. Wędrowałam też z moim tatą po lasach, łąkach i górach i to wzbudziło we mnie zachwyt przyrodą. Nadal jest mi ona bardzo bliska i jest moją inspiracją do tworzenia. Od dawna interesowała mnie historia sztuki, poznawałam warsztaty pracy wielkich malarzy.

Lubię szkicować w plenerze, a także uwieczniam na zdjęciach uroki przyrody, a następnie przenoszę je na płótno. Maluję różnymi technikami: olejem, akwarelą, pastelą suchą czy tuszem. Lubię malować kwiaty, martwą naturę, portrety (na zamówienie), krajobrazy, kapliczki przydrożne oraz chłopskie chaty.

W 2009 r. zostałam członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Brałam udział w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Swoje prace prezentuję również na imprezach kulturalnych organizowanych w naszym regionie. Pomiędzy malowaniem i innymi obowiązkami rekreacyjnie zajmuję się ręcznym wyrobem przedmiotów użytkowych typu biżuteria czy robótki dziewiarskie.

Fot. Justyna Szczypuła

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość 

Logo Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.