Marian Wójtowicz – rzeźbiarz samouk od aniołów [GALERIA]

Marian Wójtowicz, Limanowa, rzeźba

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Jego prace zdobią prywatne kolekcje na całym świecie. Rzeźbiarz samouk Marian Wójtowicz tworzy abstrakcje, świątki, portrety, akty i ogromne ilości aniołów. 

Marian Wójtowicz – rzeźbiarz samouk, poeta, emerytowany nauczyciel techniki i informatyki. Radny miasta Limanowa w kadencji 2006 – 2010. Wyróżniony złotą odznaką Za zasługi dla Miasta i Gminy Limanowa. Dwukrotny wicemistrz Polski nauczycieli w pływaniu (2004, 2005).

Rzeźbić w drewnie zaczął w młodzieńczym wieku. Tematyka artystycznych zainteresowań jest szeroka: abstrakcja, scenki rodzajowe i świątki, portrety i akty oraz duża ilość aniołów, jak również podstawki dai związanych z japońską sztuką układania kamieni suiseki, będącą jednym z elementów dziedziny feng shui. Wystawiał swoje prace w Krakowie, Nowym Sączu, Starym Sączu, Zakopanem, Kamienicy, Nowym Wiśniczu, Limanowej, niemieckim Wathlingen.

Jego prace zdobią prywatne kolekcje na całym świecie, jak również wnętrza karczm: Złoty Róg na Krzyżówce koło Krynicy, Karczma Dziurnówka w Wysowej Zdroju. Przyczynił się również do ubogacenia wnętrza cerkwi w Bereście.

Pewną ilość prac prezentuje na facebooku: Marian Wójtowicz art oraz na fotoblogu: flog.pl wmarian.flog.pl.

Zajmuje się również niekiedy działalnością literacką. Pisze wiersze, fraszki, opowiadania, satyry, bajki. W 2013 roku wydał tomik poezji „Magiczny Świat” w Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

Publikował też podręczniki szkolne w wydawnictwie oświatowym „Operon”:

  1. Program nauczania techniki w gimnazjum, nr dopuszczenia: DKOS-5002-36/07, wydawnictwo Operon 2007

  2. Wybrane scenariusze lekcji „Technika 1”, wydawnictwo Operon 2007

  3. Wybrane scenariusze lekcji „Technika 2”, wydawnictwo Operon 2008

Żonaty, dwóch synów, troje wnuków.

Źródło i fot. Arch. Mariana Wójtowicza

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość oraz Te nazwiska warto znać

Logo Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.