Tworzy od podstawówki – zobacz galerię prac L. Kuźmy

Lesław Kuźma, TPSP Nowy Sącz, Fot. Justyna Szczypuła

Talent malarski zaczął przejawiać już w szkole podstawowej, gdzie rysował scenki z lektur w swoich zeszytach. Dziś na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych. W ramach projektu Genialni Lokalni Globalni, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobre, prezentujemy twórczość sądeczanina Lesława Kuźmy. 

Lesław Kuźma – ur. 21.11.1950 w Nowym Sączu:

Lesław Kuźma, TPSP Nowy Sącz, Fot. Justyna SzczypułaTalent malarski zaczął przejawiać się już w szkole podstawowej, gdzie rysował scenki z lektur w swoich zeszytach. W 1966 r. zdobył drugie miejsce na wystawie organizowanej w MDK przez Irenę Włodykową z okazji 1000-lecia państwa polskiego. Prawdziwą przygodę z twórczością malarską rozpoczął w latach 80. Brał wówczas udział w wielu plenerach i wystawach organizowanych przez MDK i KTN, do którego należał od roku 1981. W latach 1983 i 1987, w uznaniu za dorobek twórczy otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W tym okresie jego prace wystawiane były w KMPiK w: Nowym Sączu, Katowicach, Rzeszowie, Częstochowie, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu, uczestnicząc w imprezach plenerowych oraz prezentując swoje prace na wystawach. Bierze również udział w akcjach charytatywnych, na które ofiarowuje swoje prace. Jest jednym z pierwszych posiadaczy unijnego dyplomu za udział w wystawie twórców rzemiosła ludowego i artystycznego podczas „Europejskiego Święta Kwitnących Sadów” w Łososinie Dolnej.

Ma na koncie liczne wystawy indywidualne, m.in. w galerii TPSP „Mały Salonik” w Nowym Sączu. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Żyje i tworzy w Nowym Sączu.

Z artystą można skontaktować się pod nr tel. 508-564-013.

Fot. Justyna Szczypuła

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość

Logo Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.