Pora docenić strażaków z Sądecczyzny! Zrób to już dziś

Pora docenić strażaków z Sądecczyzny! Zrób to już dziś

Chyba każdy z nas zna jakiegoś strażaka – czy to zawodowego, czy ochotnika. Młodzi – wykazujący ogromne zaangażowanie, starsi – poświęcający swój czas, weterani – którzy mogliby godzinami opowiadać o swojej pożarniczej pasji. Każdy z nich zasługuje na wyróżnienie. To czas, by docenić zarówno strażaków, jak i całe jednostki oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze działające na Sądecczyźnie. Nie zwlekaj, zgłoś już dziś swoich kandydatów do wyjątkowego plebiscytu pod hasłem – „150 lat na straży”.

Zgłoszenia przyjmować będziemy jeszcze tylko do 8 marca. Nie ma więc na co czekać. Plebiscyt prowadzimy pod patronatem i we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Czekamy na waszych kandydatów w każdej z następujących kategorii: Jednostka OSP, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Strażak OSP, Weteran oraz Strażak PSP. Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres: [email protected]

Przypomnijmy, że szczegóły dotyczące plebiscytu oraz zgłoszeń znajdziesz tutaj – „150 lat na straży”. Ogłaszamy wyjątkowy strażacki plebiscyt! Nagrody czekają!

Uwaga! Przyjęcie każdego zgłoszenie potwierdzamy mailowo. Jeśli nie otrzymałeś od nas odpowiedzi, konieczne nas o tym poinformuj.

Strażackie wspomnienia

Z okazji 150-lecia zawodowego pożarnictwa na Sądecczyźnie od kilku tygodni nasi Czytelnicy mogą też zagłębiać się w strażackie wspomnienia. Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka przegląda archiwum, dzieląc się ciekawostkami ze strażackich raportów oraz zdjęciami z działań ratowniczo-gaśniczych sprzed lat.

Oto wszystkie opublikowane do tej pory artykuły z cyklu „strażackie wspomnienia”:

Poniżej archiwalne zdjęcia: ręczna sikawaka, zaprzęg konny Miejskiej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, załoga Miejskiej Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na placu strażnicy przy ul. Grybowskiej w 1930 roku, samochód pożarniczy „beczkowóz” ZSP w Nowym Sączu z 1944 roku, drabina pożarnicza Zawodowej Pożarnej w Nowym Sączu – 1942 rok.

fot. archiwum. PSP w Nowym Sączu

Reklama