Sprawca gwałtu na staruszce w tymczasowym areszcie. Trwa śledztwo prokuratorskie

Jak pisaliśmy TUTAJ, w poniedziałkowy wieczór do dramatycznych wydarzeń doszło w Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna. Młody mężczyzna zaatakował i zgwałcił staruszkę w jej własnym domu. Dzień później sprawca został zatrzymany i jak informuje prokurator, już usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-latka.

– Wszczęte zostało śledztwo z artykułu 197 paragraf 1 Kodeksu Karnego. W ramach tego postępowania ustaliliśmy, że w dniu 16 grudnia 2019 roku w jednej z podsądeckich miejscowości doszło zdarzenia, w którym 33-letni sprawca wtargnął do miejsca zamieszkania 81-letniej kobiety. Tam dokonał gwałtu na jej osobie, używając przemocy oraz gróźb karalnych pozbawienia życia – informuje prokurator Jarosław Łukacz w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim.

33-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które jednak w pewnym stopniu odbiegają od wersji pokrzywdzonej seniorki.

Prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 33-latka na okres trzech miesięcy, do czego sąd wczoraj się przychylił.

Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, sprawcy grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności

Trwają czynności procesowe. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie zdarzenia. Będziemy powoływać też biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa w zakresie ustalenia poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia czynu – mówi prokurator Łukacz.

Jak dodaje, przedmiotem ustaleń jest też to, czy mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. W tej chwili wiadomo, że najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawca jest jednym z sąsiadów staruszki. Informacji tej prokurator nie potwierdza, jednak jak mówi, kobieta znała 33-latka ,,z widzenia”.

Pokrzywdzona kobieta przeszła obdukcję lekarską. Znajduje się obecnie pod opieką rodziny. Obrażenia, które odniosła, nie zagrażają jej życiu.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.