Napiszemy dla Ciebie

Zbierzemy to, co najważniejsze:

wspomnienia
historie
refleksje
emocje
obrazy

Zredagujemy – czyli poskładamy słowa w zdania tak, aby pięknie się je czytało.

Nasz grafik weźmie obrazy na warsztat, aby prezentowały się książkowo.

Ze słów i obrazów skomponujemy Twoją publikację i wydamy ją w wybranej przez Ciebie formie.

Może być to:

książka
Masz pomysł na książkę, którą chcesz samodzielnie napisać i szukasz wydawcy? A może chcesz powierzyć dzieło pisania naszym autorom? Wydawnictwo Dobre to dobry adres! Opowiedz nam o swoim projekcie, a my pomożemy go zrealizować!
gazeta
Tworzymy gazetę od kilkunastu lat! Proces od pomysłu do pachnącego świeżym drukiem wydania nie ma dla nas tajemnic. Jeśli chcesz dotrzeć do kilkuset tysięcy naszych Czytelników z gazetą stworzoną wedle Twojego pomysłu, związaną z ważnym dla Ciebie jubileuszem lub wydarzeniem, zamów u nas numer specjalny.
broszura, folder, katalog...
Chcesz wypromować swoją firmę, twórczość lub swoje usługi? Profesjonalnie przygotowane portfolio lub ofertę dla klienta warto zawsze mieć pod ręką! Wydawnictwo Dobre to dobry adres - stworzymy publikację, która pomoże osiągnąć Twoje zawodowe cele!
... zupełnie inna publikacja
... na przykład personalizowany kalendarz ścienny, książkowy - połączony z notatnikiem, albo znów bardzo trendy - zrywak. To również nasza specjalność 🙂 Zapraszamy!
Poprzedni
Następny

18 544 64 41

[email protected]

[email protected]

Umów się z nami na spotkanie i opowiedz nam o wydawnictwie, które chcesz mieć u siebie na półce!

Jesteśmy gotowi realizować Twoje marzenie 🙂 

Zobacz, gdzie jesteśmy:

Portfolio Wydawnictwa Dobre i naszych autorów

Tomasz Marczyński LOCO. Opowieść nie tylko o kolarstwie. Autor: Wojciech Molendowicz

Designed by yeven_popov / Freepik

Książka o pasjonującej kolarskiej karierze – jednym tchem przeczytają ją nawet ci, którzy nie oglądali żadnego wyścigu. Bo kolarstwo w wydaniu Tomasza Marczyńskiego to nie tylko sport, to przede wszystkim pasja, która ma decydujący wpływ na życiowe wybory, kształtowanie charakteru i niekończące się pokonywanie trudności. 

Marczyński pokazuje, że uprawianie jednego z najtrudniejszych zawodów świata, można zamienić w nieustającą przygodę. Tak fascynującą, by w ostatnim dniu bogatej kariery powiedzieć z rozbrajającym uśmiechem: „Na razie nie wybieram się na urlop, bo ja ani jednego dnia w swoim życiu nie byłem w pracy ”

Książka została doceniona przez organizatorów Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, którzy przyznali jej wyróżnienie : ,,Sportowe Wydawnictwo XX-lecia”

klik

          

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

Bieg Bejorów. Opowieść prawdziwNa. Autorka: Iwona Kamieńska

Bieg Bejorów jest fenomenem, który rozbiegał nie tylko Sądecczyznę, a jego owoce wykroczyły daleko poza bieganie. 

Książka opowiadająca o tym fenomenie nie jest jednak tylko historią konkretnych osób, miejsc, zdarzeń, choć przewija się w niej sporo imion i nazwisk. Jest ona zaproszeniem w podróż po znanych lub też nieznanych szlakach wijących się po Rytrze i okolicach, ale też, a może zwłaszcza, po ścieżkach życia. Nie tylko życia biegaczy… Autorka podążając ich śladami opisuje również historie „Ludzi gór” – babci Nowakowej z Poczekaja pod Niemcową oraz dziadka Buczka z Kicory.

Wielkie rzeczy mają zazwyczaj małe początki. Tak było z Biegiem Bejorów. Tak bywa też w Twoim życiu Czytelniku…

klik

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

 

Polacy na mundialach

Mundial jest doskonałym pretekstem, aby snuć opowieści o piłce nożnej, pamiętnych meczach oraz ich niezapomnianych aktorach. Mundial to świetna okazja, by przypomnieć o wielkich meczach Polaków, ale też by nie zapominać o porażkach, które raczej wolelibyśmy z pamięci usunąć.

Na stu stronach tego magazynu snujemy zatem piłkarskie opowieści – dla jednych na zasadzie „przeżyjmy to jeszcze raz”, a dla innych będzie to odkrywanie futbolowej Ameryki, że polska reprezentacja nie pojawiła się na świecie wraz z Robertem Lewandowskim…

Publikacja otrzymała wyróżnienie ,,Sportowe Wydawnictwo 2022 roku” podczas finałowej gali Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny.

klik

TU OBEJRZYSZ WYDANIE „POLACY NA MUNDIALACH” 

Zeszyty Bobowskie

„Zeszyty bobowskie” to kompendium wiedzy o Bobowej jej historii, miejscach i ludziach z nią związanych.

Poniżej fragment książki:

Gdyby ktoś wpadł na pomysł, by przeprowadzić światowy sondaż, które z nazwisk związanych z Bobową jest najbardziej rozpoznawalne, wygrałby bezapelacyjnie Zbigniew Preisner.
(…) Preisner każdego roku przywoził do Bobowej piwnicznych artystów, których inne miasteczka tej wielkości mogły co najwyżej oglądać w telewizji. Podczas edycji w 1995 r. chory Piotr Skrzynecki, nie mogąc przyjechać do Bobowej, poprosił Aleksandrę Maurer o odczytanie swojego krótkiego listu. Tych kilka słów, to jeden z największych komplementów, jakich miasteczko się doczekało w swojej długiej historii: „(…) Olu, nie zapomnij powiedzieć jak niebiańskim, niezwykłym wydarzeniem jest dla Kabaretu Krakowa i całego świata Bobowa(…).

Newag - 140 lat. Ludzie. Wydarzenia. Pociągi

Wydawnictwo przygotowane z okazji jubileuszu sądeckiego Newagu.
Od czternastu dekad losy Nowego Sącza i jego mieszkańców są niemal symbiotycznie związane z koleją i splatają je w nierozerwalną całość – najpierw z Cesarsko-Królewskimi Warsztatami Kolejowymi, potem Zakładami Naprawczymi Parowozowo-Wagonowymi, a w końcu Newagiem.

Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że budowa w XIX wieku ważnej wówczas linii kolejowej wyprowadziła miasto i region z zaścianka wprowadzając je jednocześnie w wiek pary i elektryczności.

Dzisiejszy Newag, choć ma koncie szereg dokonań sięgających znacznie dalej niż granice Nowego Sącza, to wciąż pamięta o swojej przeszłości i kontynuuje wartości sprzed lat – wierząc, że to właśnie połączenie tradycji i nowoczesności stanowi klucz do osiągania sukcesów rynkowych.

klik

TU OBEJRZYSZ KSIĄŻKĘ

Moje ciekawe życie. Pamiętnik Krystyny Baran

Wspomnienia pierwszej damy sądeckiego biznesu – Krystyny Baran, która od 20 lat jest prezesem firmy Wiśniowski…


Pamiętnik pozwala poznać bliżej niezwykle skromną, rodzinną, pracowitą, ale potrafiącą się bawić kobietę. Ze swoim mężem są parą od szkoły podstawowej, a przez blisko 40 lat małżeństwa nie mieli ani jednego tzw. cichego dnia! 

Pamiętnikarska opowieść uzupełniona jest o bogate zbiory fotograficzne. Blisko 150 zdjęć z prywatnego albumu dokumentuje kilka epok z życia rodziny autorki, jej ukochanego Ubiadu i firmy Wiśniowski.

100 lat OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W GOŁKOWICACH GÓRNYCH 1922-2022. Historia. Ludzie. Wydarzenia. Autorka: Kinga Nikiel - Bielak

klik

TUTAJ OBEJRZYSZ E-BOOKA

Abecadło Sądeckie. Autor: Wojciech Molendowicz

klik

TUTAJ POSŁUCHASZ FRAGMENTÓW AUDIOBOOKA 

Jezus był ze mną za kratami. Autor: ks. Stanisław Majcher SJ

Ojciec Stanisław Majcher przeszedł przez bramę murów więziennych. Dosłownie i w przenośni, starając się przybliżyć żywot człowieka z wyrokiem. Poprzez realizacje ewangelicznego zalecenia Jezusa Chrystusa – nikogo nie przekreślać – jezuita próbuje zrozumieć motywy działania i przede wszystkim obudzić dobro. Ta książka to również podręcznik dobrego i uważnego słuchania…

klik

TUTAJ OBEJRZYSZ E-BOOKA

Za siódmą bramą jest wolność. Autor: o. Stanisław Majcher

O. Stanisław Majcher był wieloletnim duszpasterzem młodzieży w Nowym Sączu, proboszczem parafii kolejowej. Obecnie pracuje w ośrodku rekolekcyjnym w Zakopanem. W Nowym Sączu i w Wiśniczu prowadzi duszpasterstwo dla osadzonych w zakładach karnych.

Doświadczenia z tej posługi stały się tematem książki, w której opowieść jezuity przeplata się ze świadectwami więźniów, a także wolontariuszy, którzy towarzyszą razem z o. Majchrem osadzonym. „Towarzyszyć” to słowo – klucz tej działalności.

TU OBEJRZYSZ E-BOOKA:

klik

Gen. Bolesław Wieniawa - Długoszowski, Honorowy Obywatel Gminy Bobowa

WYDAWNICTWO OBEJRZYSZ PONIŻEJ

klik

Bobowa od A do Z. Autor: Wojciech Molendowicz

Bobowa, choć niedawno ponownie stała się miastem, ciągle pozostaje częścią globalnej wioski. Dziś, nie wychodząc z domu, więcej wiemy o wydarzeniach na drugim końcu świata, niż o najbliższym sąsiedzie. Mam nadzieję, że ta książka choć trochę wzbogaci naszą wiedzę o tym, co nas otacza…

klik

TUTAJ OBEJRZYSZ E-BOOKA

Akademia Orłów. Część I. Autorka: Iwona Kamieńska

Chcesz poczuć, że masz skrzydła i wiatr pod skrzydłami? Jeśli tak – ta książka jest dla Ciebie. Myślisz, że życie prowadzi Cię hiobową ścieżką? Sięgnij po nią – poznasz historie, które działają przeciwbólowo. Jeśli udało Ci się złapać szczęście za uszy – czytaj. Gdy skończysz – lepiej docenisz to, co masz.

Ksiądz Jan Twardowski miał rację, pisząc: „spadają z obłoków małe, wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia”.
A Ty już to wiesz?

klik

TUTAJ OBEJRZYSZ E-BOOKA 

Akademia Orłów. Część II. Autorka: Iwona Kamieńska

Jak myślisz: czy można zostać mistrzem gry w szachy, grając zawsze ze słabszym przeciwnikiem? Sięgnąć po Koronę Ziemi, trenując zdobywanie górskich szczytów tylko w Bieszczadach? Zagrać Poloneza-Fantazję Chopina albo 24 Kaprys Paganiniego bez wcześniejszego pokonania trudności, jakie czają się w prostych preludiach i etiudach? Niemożliwe.

Mistrzostwo jest dla tych, którzy nie boją się przeciwności, wiedząc, że każda przeszkoda, z jaką dzisiaj trzeba się zmierzyć, zmieni się w siłę, która będzie potrzebna jutro. Bohaterowie tej książki to mistrzowie życia.

Jeśli czujesz, że los podkręca śrubę przeciwności, jakie piętrzą się przed Tobą każdego dnia, ta książka jest dla Ciebie. Można czasem wśród burzy nie usłyszeć szeptu, który podpowiada, że warto rozwinąć skrzydła, że to możliwe w każdych okolicznościach, ale trudno przeoczyć, gdy napisano czarno na białym: Leć po szczęście. Potrafisz! Jesteś znacznie silniejszy niż się spodziewasz.

klik

TUTAJ OBEJRZYSZ E-BOOKA:

Kalendarze

ścienne, książkowe, zrywaki...