29-latek z Nowego Sącza wziął na cel sklepy jubilerskie

29-latek z Nowego Sącza wziął na cel sklepy jubilerskie

jubiler

Badali kwestie usiłowania włamania do jubilera w Limanowej i trafili na mężczyznę najprawdopodobniej związanego z podobnymi sprawami z kilku innych miast. Limanowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a wkrótce stanie przed sądem.

15 kwietnia ktoś usiłował się włamać do sklepu jubilerskiego w Limanowej. Kryminalni z miejscowej Komendy Powiatowej Policji zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy, wytypowali podejrzanego – 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który był już wcześniej zatrzymywany w związku z podobnymi zdarzeniami. Limanowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę 23 kwietnia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania włamania do jubilera w Limanowej. To jednak nie wszystko, za co odpowie.

Mężczyzna jest również podejrzewany o włamanie do sklepu jubilerskiego w Gorlicach 22 marca br. gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tysięcy złotych, a także o usiłowania włamania do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu w kwietnie br. – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Sądeczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto limanowski Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku policji oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

fot. ilustr. Pixabay

Czytaj też: Hindus i Nepalczyk zatrzymani w Nowym Sączu. Byli w Polsce nielegalnie

Reklama