Ostatni dzień na zgłoszenie strażaków! Czekają nagrody

Ostatni dzień na zgłoszenie strażaków! Czekają nagrody

Jeszcze tylko dzisiaj do północy (15 marca) przyjmujemy zgłoszenia do plebiscytu „150 lat na straży”. Każdy może do niego zgłosić strażaków z Sądecczyzny. Zrób to już teraz! Zarówno na druhów ochotników, jak i na funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej czekają atrakcyjne nagrody.

Pierwszy etap głosowania na portalu dts24.pl rusza już w poniedziałek – 18 marca. Dla zwycięzców plebiscytu mamy nagrody. Dziś ostatnia szansa, by jeszcze zgłosić swoich kandydatów w pięciu dostępnych kategoriach.

Jak to zrobić?

Wystarczy wysłać wiadomość email na adres [email protected]

W mailu napisz do jakich kategorii zgłaszasz poszczególne osoby i do jakich jednostek należą, jeśli są strażakami OSP. Jeśli zgłaszasz weterana, napisz, ile ma lat. Jeśli chcesz – dodaj krótkie uzasadnienie zgłoszenia kandydatów (maksymalnie 5 zdań), jednak przyjmiemy zgłoszenie i bez tego.

W treści wiadomości musi znaleźć się numer telefonu osoby zgłaszającej lub innej wytypowanej do ewentualnego kontaktu z organizatorami plebiscytu.

Kogo można zgłosić?

Swoich kandydatów możesz zgłosić w każdej z pięciu kategorii:

1. Jednostka OSP,
2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,
3. Strażak OSP,
4. Weteran (strażak OSP w wieku powyżej 65 lat),
5. Strażak PSP.

W plebiscycie mogą brać udział kandydaci i kandydatki z jednostek z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Zgłosić można każdego strażaka – niezależnie od jego stopnia, czy funkcji jaką pełni w PSP lub OSP. Jeśli uważasz, że znajoma Ci osoba zasługuje na wyróżnienie – zgłoś ją do plebiscytu!

Kto może wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenie może wysłać każdy. Nie musisz być strażakiem, aby to zrobić. Zgłoś więc swojego znajomego strażaka, członka rodziny lub jednostkę, która aktywnie działa w Twojej okolicy. Możesz też być członkiem OSP i zgłosić swoją jednostkę, czy kolegów i koleżanki, albo nawet siebie. Strażaku zawodowy – zgłoś swoich kolegów z pracy. Nie zapominajcie też o Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych – najmłodsi strażacy również zasługują na wyróżnienie.

Pełen regulamin w wersji pdf do pobrania tutaj – zaproszenie i regulamin plebiscytu (Uwaga! Pamiętaj, że zmianie uległy terminy poszczególnych etapów plebiscytu – zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca, I etap głosowania potrwa od 18 do 30 marca, a II od 6 do 20 kwietnia).

Plebiscyt „150 lat na straży” organizujemy pod patronatem i we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na zwycięzców czekają nagrody.


Strażackie wspomnienia

Od kilku tygodni możecie się też zagłębiać na portalu dts24.pl w strażackie wspomnienia. Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka przegląda archiwum, dzieląc się ciekawostkami ze strażackich raportów oraz zdjęciami z działań ratowniczo-gaśniczych sprzed lat. Wszystko to z okazji 150-lecia zawodowego pożarnictwa na Sądecczyźnie

Oto wszystkie opublikowane do tej pory artykuły z cyklu „strażackie wspomnienia”:

Reklama