Nastoletni pirat drogowy przekroczył 20 punktów karnych. Nie prędko ponownie siądzie za kółkiem

Nastoletni pirat drogowy przekroczył 20 punktów karnych. Nie prędko ponownie siądzie za kółkiem

To nie pierwsze takie wykroczenie 19-latka z Powroźnika. Nastoletni pirat drogowy karany był za znaczne przekroczenie prędkości kilkukrotnie. Tym razem przybrało to dla niego poważne konsekwencje. Chłopak nie prędko ponownie siądzie za kółkiem.

Jak zaznacza Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, przekraczanie limitu prędkości stanowi główną przyczynę wypadków drogowych, dlatego piraci drogowi nie unikną kary. 19-nastolatek został zatrzymany przez sądecką grupę SPEED 7 marca (czwartek) około godziny 21:30 za jazdę z prędkością wynoszącą 122 km/h. Tym samym przekroczył on dozwolony limit o 62 km/h.
Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące, a także nałożyli na niego 14 punktów karnych. Z uwagi na to, że młody mężczyzna popełnił to wykroczenie po raz kolejny, został również ukarany bardziej surowym mandatem, w podwójnej wysokości określonej w taryfikatorze. Za tzw. recydywę z jego portfela ubędą 4 tysiące złotych. 19-latek nieprędko jednak wsiądzie za kółko. Z uwagi na to, że posiada prawo jazdy krócej niż rok i przekroczył już limit 20 punktów karnych, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień, a młody mężczyzna będzie musiał ponownie przystąpić do kursu na prawo jazdy i zdać egzamin –informują służby prasowe Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj też: Jedyne takie Misterium Męki Pańskiej w regionie. Parafia w Brzeznej zachęca do wspólnego czuwania

Reklama