Nowy Sącz. Złomiarze okradli… punkt skupu złomu

Nowy Sącz. Złomiarze okradli… punkt skupu złomu

policja

Tym razem do punktu skupu złomu przyszli nie po to, by sprzedać złom, ale po to, by go ukraść. Dwaj bracia z Nowego Sącza odpowiedzą teraz przed sądem.

Sprawcy wyważyli drzwi i z wnętrza budynku ukradli miedziany drut o wartości około 2,5 tysiąca złotych. Chcieli go najprawdopodobniej sprzedać w innym miejscu. Zgłoszenie o kradzieży w punkcie skupu złomu wpłynęło do sądeckich policjantów 5 marca około godz. 19:00.

Policjanci przejrzeli zapis z kamer monitoringu i dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego szybko ustalili, że złodzieje to dwaj bracia z Nowego Sącza. Informacja ta trafiła do wszystkich patroli. Mężczyźni zostali zatrzymani dwa dni później.

– 7 marca br. około godz. 10:30 na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu w ręce policjantów wpadł młodszy z braci, a godzinę później na ulicy Długosza starszy z nich. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Nowosądeczanie usłyszeli następnego dnia zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im za to do 10 lat więzienia, jednak starszy z nich – 47-latek może otrzymać wyższy wymiar kary, ponieważ odpowiadał już wcześniej za podobne przestępstwa.

fot. archiwum dts24.pl

Czytaj też: Instytut Pedagogiczny PWSZ przejdzie metamorfozę. Jest wizualizacja

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.