Instytut Pedagogiczny PWSZ przejdzie metamorfozę. Jest wizualizacja

Instytut Pedagogiczny PWSZ przejdzie metamorfozę. Jest wizualizacja

Instytut Pedagogiczny Nowy Sącz

Dobiegają końca prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, a uczelnia już przystąpiła do kolejnej inwestycji. Tym razem nowe oblicze zyska Instytut Pedagogiczny, którego budynek znajduje się przy ulicy Chruślickiej. Prawdopodobnie budowa ruszy jeszcze w tym roku.

– Wyłoniony został wykonawca na plany techniczno-budowlane. Zgodnie z umową zostaną one zakończone najpóźniej do końca lipca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie tylko zmodernizujemy budynek Instytutu Pedagogicznego, ale i dobudujemy około 2 tysięcy metrów kwadratowych – informował podczas wczorajszej konferencji rektor Mariusz Cygnar.

W ramach inwestycji powstanie także parking i zmodernizowana zostanie infrastruktura zewnętrzna.

– Myślę, że jeszcze w tym roku powinniśmy rozpocząć prace. Może to nastąpić około września, października – zapowiada rektor.

Uczelnia złożyła do ministerstwa wniosek o dofinansowanie. Jednak jak zaznacza rektor, PWSZ jest w pełni przygotowana finansowo, gdyby termin pozyskania środków się opóźniał. Przewidywany koszt prac to około 10-12 milionów złotych.

Przypomnijmy, że końca dobiega już budowa nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Budynek powinien być gotowy na przełomie kwietnia i maja, a już od października będzie mógł pomieścić do 1200 studentów.

Inwestycje budowlane to nie jedyne zmiany, jakie czekają sądecką uczelnię w tym roku. Jak pisaliśmy TUTAJ, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wkrótce nie będzie już Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Poniżej wizualizacja nowej części Instytutu Pedagogicznego wykonana przez pracownię projektową SP Projekt z Nowego Sącza.

Share on twitter
Share on facebook