Nowy Sącz: szynobus pojedzie 2 stycznia 2018 roku

Jeszce tylko dziś (poniedziałek, 13 listopada) można składać oferty na obsługę połączenia kolejowego na trasie Nowy Sącz Miasto - Nowy Sącz Chełmiec. Szynobus ma pojechać już w nowym roku. Pierwszy kurs zaplanowano na 2 stycznia na godz. 5.50. 

wsb3

Tabor musi dysponować miejscami dla minimum stu osób. Za uruchomienie połączenia odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu.

Uruchomienie szynobusu jest alternatywą na czas zamknięcia mostu heleńskiego związanego z budową nowej przeprawy. Połączenie ma być sfinansowane przez Miasto Nowy Sącz, Powiat Nowosądecki i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szynobus ma kursować do 31 grudnia przyszłego roku. Jeśli jednak będzie niska frekwencja, MPK zastrzegło, że skróci czas funkcjonowania połączenia o pół roku. Istnieje także opcja wydłużenia czasu kursowania, ale nie dłużej, niż do czerwca 2019 roku.

Z rozkładem jazdy, w którym założono 15 par kursów, można zapoznać się poniżej:

Rozkład jazdy szynobusu może jeszcze ulec zmianie.

Czytaj również:

Szynobus z centrum Sącza na osiedle Helena lekarstwem na zamknięty most

Nowy Sącz: Wbili łopaty pod budowę nowego mostu heleńskiego

Fot. Ilustracyjne - Łukasz Wideł. 


WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.