Stadion Sandecji za prawie 60 mln? Jest jedna, jedyna oferta budowy

Konsorcjum firm S-Sport sp. z o.o. z Katowic oraz „Justmar” Marcin Turczyński – Chełm Śląski złożyło ofertę budowy stadionu Sandecji. Propozycja opiewa na kwotę 59 980 000 brutto.

wsb3

,,Oferent zobowiązał się skrócić czas budowy o 10 tygodni (wymóg 18 miesięcy) oraz wydłużyć czas gwarancji i rękojmi o 10 miesięcy”- poinformowało biuro prasowe Sandecji na oficjalnej stronie klubu.

Firma S-Sport ma na swoim koncie budowę  m.in. Stadionu Narodowego w Warszawie, Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, Areny Zabrze, Stadionu Olimpijskigo we Wrocławiu, Stadionu Widzewa Łódź, Stadionu Śląskiego w Chorzowie oraz stadionu klubu Termalica Bruk-Bet w Niecieczy.

Przetarg na budowę stadionu ogłoszono 7 października. Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swoje oferty do połowy listopada. Firma, która zostanie wyłoniona, zaprojektuje i zbuduje nowy stadion wraz z towarzyszącym mu zapleczem. Będzie miała na to 18 miesięcy.

Na tę inwestycję planowano wydać 50 mln złotych. Czy propozycja konsorcjum z kosztem budowy ponad 59 mln złotych zostanie zaakceptowana? I czy jeszcze przed końcem listopada uda się wbić symboliczną łopatę.\? Wkrótce się przekonamy.

O tym jak będzie wyglądał nowy stadion można przeczytać tutaj

ilustracja: realizacje firmy S-Sport sp. z o.o. Więcej TUTAJ.

 

 


FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]