Trwa Sądecka Jesień Kulturalna. Portal DTS24 rozdaje zaproszenia [KONKURS]

Trwa Sądecka Jesień Kulturalna. Portal DTS24 rozdaje zaproszenia [KONKURS]

Po raz trzeci – w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej – artyści z całego kraju zawitają do Nowego Sącza. To jedyny taki moment w roku, gdy łączą się koneserzy muzyki popularnej, klasycznej, wielbiciele kabaretów jak i zagorzali bywalcy teatrów. Podczas Sądeckiej Jesieni Kulturalnej każdy znajdzie coś dla siebie.

UWAGA: Na platformie Facebook portalu DTS24 rozpoczął się drugi konkurs organizowany przez DTS24 przy współpracy ze Sądecką Jesienią Kulturalną! Ostatnio rozdaliśmy trzy podwójne zaproszenia. Tym razem także rozdajemy trzy podwójne zaproszenia (Sara James, LemOn, Noc Legend Polskiego Rocka). Życzymy dobrej zabawy. Poniżej zapowiedź całego festiwalu.

Autobusy MPK obklejone plakatami, banery zwisające z balkonu Miejskiego Ośrodka Kultury i te wokół Amfiteatru w Parku Strzeleckim. Już wszystko mówi nam, że Sądecka Jesień Kulturalna startuje lada dzień. – Wydarzenie traktujemy także jako promocję Nowego Sącza – mówił prezydent Ludomir Handzel podczas konferencji prasowej, podczas której prezentowano repertuar wydarzenia.

Już od 9 września u progu miasta zaczną się pojawiać najpopularniejsi artyści sceny teatralnej, muzycznej jak i kabaretowej. Impreza potrwa do 9 października co sprawia, że wydarzenie jest najdłuższym festiwalem w Polsce. Kto pojawi się na festiwalowej scenie?

Koncerty

(wszystkie koncerty odbywają się w Amfiteatrze Park Strzelecki)

,,Niepoprawni Optymiści 3.0″ RobimyCośWięcej! (9 września godz. 19:00)

,,Niepoprawni Optymiści 3.0″ to kolejna edycja Charytatywnego Widowiska Artystycznego organizowanego przez Stowarzyszenie RobimyCośWięcej! W tym roku ponad 100 wolontariuszy z Nowego Sącza zaśpiewa i zatańczy dla Andrzeja Świerzego. Więcej na temat pisaliśmy – TUTAJ. Środki z koncertu w całości zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznemu. ,,SJK rozpocznie się od uratowania czyjegoś małego świata”, zaznaczają organizatorzy.

Sara James (15 września godz. 19:30)

Jedna z najbardziej obiecujących młodych artystek XXI wieku w Polsce. Sara James zdobyła już międzynarodowe uznanie, współpracuje z globalnymi markami m.in. z Pumą i Samsungiem. Wygrała The Voice of Kids oraz Szansę na Sukces. To z kolei pozwoliło jej reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu, gdzie zdobyła drugie miejsce. Sara jest również finalistką popularnego America’s Got Talent. Jej singiel ,,Somebody” przez długi czas utrzymywał się na liście radiowych przebojów.

Protest Songs (15 września, godz. 20:00)

Tej nocy zostaną „odkurzone” zapomniane przez część piosenki, które mimo upływu lat wciąż są aktualne w swojej wymowie. Artyści zaśpiewają o wolności w wielu wymiarach (wolności słowa, wyboru i o wolności do bycia sobą). W odnowionej aranżacji przypomniane zostaną utwory m.in.: Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty czy Grzegorza Ciechanowskiego.

LemON (16 września godz. 19:30)

Ponad 1000 koncertów za nimi, cztery albumy studyjne na koncie, wielokrotnie nagradzany na festiwalach telewizyjnych oraz niemal 100 milionów wyświetleń teledysków. Zespół powstał w 2011 roku, a najbardziej rozpoznawalną osobą z jego grona jest wokalista i kompozytor Igor Herbut. Utwory w wykonaniu LemON takie jak m.in. ,,Scarlett”, ,,Jutro” czy ,,Nice” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów.

Noc Legend Polskiego Rocka (17 września godz. 18:30)

W podróż po meandrach polskiego rocka zabiorą publiczność: Grzegorz Skawiński (były gitarzysta O.N.A. oraz zespół KOMBI), Małgorzata Ostrowska, Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda), Andrzej Krzywy (wokalista De Mono i Daab), Adam Kalinowski oraz Felicjan Andrzejczak. Zapowiada się niezapomniana noc mocnych brzmień.

Zakopower (23 września godz. 19:30)

Jedyny taki zespół łączący swoją melancholijną, folkową ,,duszę” z mocnym, rockowym ,,ciałem”. Zakopower to grupa pokazująca, że można mocno trzymać się swoich korzeni a równocześnie czerpać inspirację ze współczesnych muzycznych nowinek i przy tym wszystkim nie tracić na swojej popularności od lat. Rock, jazz i folk to połączenie, na które nie ma mocnych.

Gooroleska i BRAThanki (24 września, godz. 18:30)

Wyjątkowy i jedyny taki wieczór, który zostanie uświetniony przez dwa zespoły. Gooroleska to pięć osób, pięć instrumentów i pasja. Zespół działa od 2014 roku, a ich muzyka to niesamowite połączenie pop-rock-folku z elementami elektroniki. Z kolei BRAThanki to zespół, który powstał w 1998 roku. Dwa lata później, na debiutanckim albumie ,,Ano!” pojawiły się przeboje śpiewane przez tłumy do dziś: ,,Czerwone korale” czy ,,Gdzie ten co powie mi”.

 Największe przeboje wszechczasów (24 września godz. 19:30)

Fani Abby i Queen nie mogą pominąć tego dnia w swoich kalendarzach. Podczas niesamowitego chóralno-symfonicznego wydarzenia cofniemy się do czasów najlepszych z najlepszych mistrzów muzyki.

Kult (30 września godz. 19:30)

Zespół koncertuje nieprzerwanie od… 40 lat. Ma na koncie 17 płyt długogrających, ponad 3000 koncertów. Gościł w Polsce i na zagranicznych scenach muzycznych. Ich koncerty to zazwyczaj dwugodzinne widowisko. Polscy słuchacze radia z pewnością znają większość ich utworów, jak chociażby ,,Do Ani”, ,Krew Boga”, ,,Polska”. Liderem i twarzą zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa to pasmo sukcesów artystycznych, ale i komercyjnych.

Ralph Kamiński (1 października godz. 18:30)

Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, reżyser teledysków słowem… Ralph Kamiński. Muzykę, którą tworzy określa popem alternatywnym. Wydał cztery albumy – z czego pierwsze trzy (,,Morze”, ,,Młodość”, ,,KORA”) uzyskały status złotej płyty, a najnowszy ,,Bal u Rafała” walczy o to, aby dołączyć do pozostałych. W 2022 roku ,,KORA” została uznana za najlepszą płytę, będąc w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka. Sam muzyk otrzymał statuetkę Artysty Roku. W tym samym roku Kamiński otrzymał Paszport ,,Polityki”.

Muzyka filmowa symfonicznie (8 października godz. 18:30)

Podczas tego wydarzenia Amfiteatr w Parku Strzeleckim rozbrzmi najpiękniejszymi przebojami zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Tego dnia usłyszymy: Mieczysława Szcześniaka, Magdalenę Tul, Michała Gasza, Natalię Szczypułę oraz orkiestrę Sinfonia Carpathia na czele z Wojciechem Zwierniakiem. Zespół powstał w Nowym Sączu (rok 2018) z inicjatywy skrzypka Bartosza Życzyńskiego. Tworzą go absolwenci polskich i zagranicznych szkół muzycznych w większości pochodzących z ziemi sądeckiej. Orkiestra działa w ramach Stowarzyszenia Artystycznego Carpathian, które ma na celu upowszechnianie i promowanie młodego pokolenia twórców jak i wykonawców z naszego regionu poza jego granicami. W repertuarze orkiestry znajdują się dzieła zarówno kompozytorów klasycznych jak i współczesnych oraz dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej.

Co jeszcze zobaczymy w ramach SJK?

10 września w Parku Strzeleckim nie będzie słychać nic innego oprócz głośnych salw śmiechu. Tego dnia o 18:30 rozpocznie się Noc Kabaretów, podczas której wystąpią: Kabaret Ciach, Kabaret Jurki oraz Kabaret Młodych Panów.

Ale to nie koniec komediowych wrażeń w perspektywie całego festiwalu. 7 października Nowy Sącz odwiedzą najpopularniejsi komicy, którzy już od 18:30 rozbawią publiczność swoimi satyrycznymi uwagami. W Stand-up Maratonie wezmą udział: Paweł Chałupka, Błażej Krajewski, Kasia Piasecka, Rafał Rutkowski oraz Wiolka Walaszczyk.

Dla stałych bywalców teatru, albo dla tych którzy chcą przekonać się do tej formy spędzania wolnego czasu, Sądecka Jesień Kulturalna oferuje niesamowity repertuar sztuk teatralnych.  W Nowym Sączu pojawią się aktorzy teatrów Capitol, Kwadrat, Adria-Art, Stu, Kamienica, Agencji Artystycznej Certus, Potem O-tem oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu. Więcej o tym pisaliśmy – TUTAJ.

Bilety dostępne – TUTAJ. Oficjalny profil Instagramowy – TUTAJ.  Harmonogram całego wydarzenia znajduje się poniżej:

Fot. MOK w Nowym Sączu – plakat / Dawid Kulig – czołowe

Reklama