Hania i Kasia Bodziony z Nowego Sącza laureatkami konkursu historycznego [ZDJĘCIA]

Hania i Kasia Bodziony z Nowego Sącza laureatkami konkursu historycznego [ZDJĘCIA]

Siostry Hania i Kasia Bodziony, uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu, zostały laureatkami Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Śladami Historii Polski – skąd nasz ród”. Prezydent Andrzej Duda objął wydarzenie swoim patronatem. Młode Sądeczanki odebrały nagrody w piątek w Narodowym Banku Polskim.

Grzegorz Grzenkowicz z Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego (organizator konkursu) przyznaje, że patriotyzm wśród młodzieży jest niezwykle istotny, po czym podkreśla wartość dodatkowej nauki. – Jeżeli te dzieci potrafią tak pięknie zaśpiewać lub narysować pracę, a nie uczą się tego w normalnym cyklu edukacyjnym, to jest to piękne. Patriotyczna edukacja nam się rozrasta i o to chodzi – mówi Grzegorz Grzenkowicz.

W piątek dwie dziewczynki z Nowego Sącza odwiedziły Narodowy Bank Polski. Hania (lat 7) zdobyła II miejsce w kategorii klas 0-3. Wykonała utwór „W stepie szerokim”. Jej starsza siostra Kasia (lat 10) została wyróżniona w kategorii klas 4-8 i jako jedyna uświetniła galę swoim wokalem. Wykonała utwór „To nasz kraj”.

Obydwie uczennice ćwiczą pod okiem Agnieszki Basiagi, instruktorki wokalu z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, gdzie rozwijają swoje talenty. Do konkursu zgłoszono łącznie 2305 prac we wszystkich kategoriach (pieśni patriotyczne, prace plastyczne, poezja, film). Swojej dumy nie ukrywa Jakub Bodziony, tata dziewczynek. – Z wielkim szacunkiem i miłością odnoszą się do historii, kultury oraz wartości naszego narodu. Same przyznają, że urodziły się i uczą w kraju o bogatej historii, którą chcą poznawać i jednocześnie przybliżać szerszemu gronu odbiorców poprzez swoją twórczość – mówi Jakub Bodziony dla DTS24. Poniżej zdjęcia Hani i Kasi, wykonane podczas uroczystej gali.

Fot. Jakub Bodziony

Reklama