Grybów ,,płonął”! Golec uOrkiestra, Baciary, zlot „klasyków” [fotorelacja]

Grybów ,,płonął”! Golec uOrkiestra, Baciary, zlot „klasyków” [fotorelacja]

Jesień Grybowska 2023, Golec uOrkiestra, Baciary, Grybów, koncert, zlot pojazdów zabytkowych, Grybów

Jak śpiewała wczoraj Golec uOrkiestra – ,,Dzieje się, dzieje się i będzie się działo…”. Oj działo się na tegorocznej – siódmej edycji Jesieni Grybowskiej. Ostatni dzień tak jak i drugi – przyciągnął tłumy mieszkańców regionu. Zarówno podczas koncertu uOrkiestry, jak i Zespołu Baciary stadion miejski ,,pękał w szwach”. Co za energia! Ale zanim…

Jesień Grybowska 2023 połączyła: sport, kuchnię regionalną, zabytkowe pojazdy, kulturę, muzykę, a przede wszystkim pokolenia. Na scenie w sobotę zagościł Andrzej Rybiński, a po nim Sylwia Grzeszczak. Był ogień. [Cala fotorelacja z drugiego dnia w artykule: Tłumy na Jesieni Grybowskiej. Ogień na koncertach Grzeszczak i Rybińskiego.]

Niedzielne świętowanie rozpoczął mecz oldboy’ów Grybovia Grybów – Kolejarz Stróże. Po towarzyskim, sportowym starciu została odprawiona msza św. w intencji Grybowian w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Grybowski rynek bezsprzecznie popołudniem należał do klasyków. Każdą wolną przestrzeń parkingu wypełniały zabytkowe samochody i motocykle. Na VII Zlocie Pojazdów Zabytkowych oraz VI Nieformalnym Zjeździe Motocyklowym pojawiło się ponad dwieście pojazdów.

Klasyki przejechały ulicami miasta, by zameldować się na miejskim stadionie. Tam burmistrz Grybowa Paweł Fyda wraz z przybyłymi gośćmi w tym z senatorem Wiktorem Durlakiem, który wychował się w bloku naprzeciwko stadionu, posłankami Elżbietą Zielińską i Barbarą Bartuś, posłem Patrykiem Wichrem, radną sejmiku województwa małopolskiego Jadwigą Wójtowicz, oraz wicestarostą Antonim Koszykiem rodem również z Grybowa, nagrodzili właścicieli najpiękniejszych zabytków. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i medale.

W międzyczasie na scenie odbywał się koncert niezwykle utalentowanej muzycznie grupy wokalno-instrumentalnej działającej przy Miejskim Centrum Kultury Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, która wystąpiła pod przewodnictwem Zbigniewa Bogusza. Trzydniowej imprezie w Grybowie towarzyszyło wiele atrakcji. Były dmuchańce, wesołe miasteczko i coś ,,na ząb”.

O 17:30 na scenie pojawił się Zespół Baciary. Co tam się działo! Publiczność szalała w rytm piosenek: ,,Jak się bawią ludzie”, ,,I znowu nieprzespana noc”, ,,Żyje się raz” oraz innych hitów.

Baciary rozgrzały publiczność, a był to dopiero przedsmak energii, która miała wkrótce popłynąć z grybowskiej sceny. Bracia Golec, którzy w tym roku świętują 25-lecie działalności artystycznej, dali czadu! ,,Dzieje się”, ,,Słodycze”, ,,Młody maj”, ,,Crazy is my life”, ,,Nie ma nic”, ,,Górą Ty”, ,,Szarpany”, czy premierowo ,,Stromy szlak” zabrzmiały w Grybowie.

Bez bisu się nie obyło, tak samo jak bez spotkania z fanami, autografów i wspólnych zdjęć.

Wcześniej gospodarz miasta podziękował artystom, wszystkim sponsorom, patronom medialnym i mieszkańcom. Wydarzenie przypieczętował pokaz sztucznych ogni. Poniżej cała fotorelacja z trzeciego dnia Jesieni Grybowskiej 2023.

To jeszcze nie koniec! Jesieni Grybowskiej 2023 towarzyszy jeszcze jedno wydarzenie – Grybowski Festiwal ,,Rozstaje Kultur”. Odbędzie się 16 i 17 września w kinie ,,Biała” w Grybowie. Patronem medialnym wydarzenia Jesień Grybowska 2023 był m.in. Dobry Tygodnik Sądecki, portal DTS24. Nieoficjalnie możemy zdradzić, że Golec uOrkiestra jeszcze zawitają na Sądecczyznę w tym roku.

Fot. Natalia Sekuła 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama