Andrzej zasłabł za kierownicą. Odzyskał przytomność, gdy ratownicy walczyli o jego życie. Teraz on walczy o sprawność

Andrzej zasłabł za kierownicą. Odzyskał przytomność, gdy ratownicy walczyli o jego życie. Teraz on walczy o sprawność

Andrzej Świerzy w wypadku samochodowym stracił lewą rękę. Niepełnosprawność oznacza olbrzymie wydatki, których w pojedynkę nie sposób udźwignąć. Aby można było zakupić dla Andrzeja protezę bioniczną, trzeba zebrać 250 tysięcy złotych. Z pomocą pospieszyli przyjaciele. Do akcji dołączyło Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej z Nowego Sącza. Finałem charytatywnego przedsięwzięcia będzie koncert w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej.

2 lutego 2023 roku Andrzej przeżył dramatyczny wypadek samochodowy. Zasłabł za kierownicą. Ocknął się w momencie gdy ratownicy walczyli o jego życie. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie okazało się, że konieczna jest amputacja lewej ręki. Andrzej walczy o samodzielność i  o odzyskanie sprawności – na tyle, na ile to możliwe. Na ten moment trwa proces gojenia i rehabilitacji, która ma wzmocnić kościec i układ mięśniowy oraz przygotować ciało i umysł do nowych wyzwań.

Zbiórka zainicjowana przez przyjaciół Andrzeja jest elementem akcji charytatywnej „Niepoprawni Optymiści 3.0 dla Andrzeja”. Finałem będzie koncert charytatywny otwierający Sądecką Jesień Kulturalną. Odbędzie się on 9 września 2023 roku o godzinie 19:00 w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. 

Wciąż dostępne są miejsca, a dochód z biletów w pełni przeznaczony zostanie na pomoc Andrzejowi Świerzemu.

Informujemy, że 100 procent zebranej kwoty ze zbiórek, wejściówek, cegiełek i innych akcji organizowanych przez nas, zostanie przeznaczone na wyżej wspomniany cel. Stowarzyszenie NIE pobiera prowizji od organizowanych akcji – zaznaczają organizatorzy.

Bilety można nabyć TUTAJ.

Możliwe jest również wsparcie Andrzeja poprzez zbiórkę na pomagam.pl.

Koszty rehabilitacji i protezy bionicznej stanowią około 300 tysięcy złotych. Obecnie brakuje jeszcze 250 tysięcy złotych do upragnionego celu.

 

fot. pomagam.pl

Czytaj też:

Trasa z Limanowej do Mszany Dolnej wydłuży się zimą o 60 kilometrów? Remont uszkodzonej DK28 potrwa dłużej niż zakładano

Share on twitter
Share on facebook