Berkowicz, Braun, a na końcu listy tradycyjnie Rzońca kandydatami do ,,eurokołchozu”

Berkowicz, Braun, a na końcu listy tradycyjnie Rzońca kandydatami do ,,eurokołchozu”

W okręgu wyborczym nr 10, obejmującym wojewówdztwa małopolskie i świętkorzyskie, Konfederacja stawia na Berkowicza i Brauna. O ile nazwisko pierwszego nie wzbudziło zaskoczeń, o tyle Grzegorz Braun jest nie lada zaskoczeniem. Na liście nie brakuje także sądeczanina. [Aktualizacja na dole artykułu]

Wybory do Parlamentu Europejskego odbędą się 9 czerwca. Wówczas Polacy wybiorą 53 osoby, które będą reprezentować interesy kraju w Unii Europejskiej. Okręg małopolsko-świętokrzyski jest największym, bo liczy ponad 3,6 mln wyborców. Do wzięcia jest 8 mandatów. Minimum na jeden z nich apetyt ma Konfederacja. Grzegorz Braun wystartuje w tym okręgu, bo jak tłumaczył Interii poseł Konfederacjii Roman Fritz, chodzi o podniesienie wyniku partii w tym regionie.

,,Szanowni, to, o czym internet szumi, pozostaje mi tylko potwierdzić. Potwierdzam zatem. Kandyduję do eurokołchozu. Będę miał zaszczyt wzmacniać kampanię Konfederacji z miejsca drugiego na liście małopolsko-świętokrzyskiej. Polecam się pamięci wszystkich tam głosujących! Precz z eurokomuną” – napisał na swojej stronie w mediach społecznościowych poseł Grzegorz Braun.

Liderem listy został poseł Konrad Berkowicz, wiceprezes Nowej Nadziei. Tuż za nimi jest Nadzieja Jaskółka. Zestawienie zamyka sądeczanin Krzysztof Rzońca – Sekretarz Krajowy Nowej Nadziei, prezes Zarządu Krajowego Młodych dla Wolności. W wyborach do parlamentu także startował z ostatniego miejsca na liście. Jak wówczas zaznaczał w rozmowie z naszą redakcją, strategicznie ostatnie miejsce jest równie dobre jak pierwsze.

,,Będę wdzięczny za każdy głos oddany na mnie w województwie małopolskim i świętokrzyskim! Jestem przekonany, że to ostatni moment, by wcisnąć hamulec unijnym eurokratom i zatrzymać szaleńczy kurs Brukseli! Chcemy żyć normalnie! Chcemy żyć w Europie, która się rozwija! Chcemy żyć w Europie, która ma znaczenie w świecie! Wszystko, co w Europie kochamy najbardziej, zaraz może zostać nam zabrane. Jesteśmy pokoleniem, które chce tanio latać i bezpiecznie zwiedzać piękno naszej cywilizacji europejskiej. Nie chcemy, by unijne regulacje i klimatyczny zamordyzm radykalnie zmieniły naszą przyszłość! Chcemy mieć możliwość jeździć, czym chcemy! Chcemy budować domy i mieszkania, na które nas stać! Chcemy żyć normalnie! Idziemy do europarlamentu, by blokować unijne absurdy i informować Polaków o tym, co ci wariaci próbują ustalać ponad naszymi głowami! Nie chcemy nędzy i głodu! Chcemy żyć normalnie! Chcemy się rozwijać! Będę wdzięczny za każdy oddany na mnie głos! A jeśli możesz pomóc mi uzyskać jak najlepszy wynik w tych wyborach, nie czekaj, odezwij się już teraz! Liczę na Ciebie! – napisał do wyborców Krzysztof Rzońca.

Oficjalnie nie są jeszcze znane nazwiska pozostalych kandydatów.

Aktualizacja: Krzysztof Rzońca zrezygnował z ubiegania się o mandat europosła/

Czytaj także: Przypadkowe spotkanie, nieprzypadkowa historia i lekcja o tym, że nikt nie jest skazany

Fot. Nowa Nadzieja 

Reklama