Iwona Mularczyk obiecała, że „odda kontrolę”

Iwona Mularczyk obiecała, że „odda kontrolę”

Dziś w sądeckim ratuszu doszło do spotkania przewodniczącej Iwony Mularczyk z szefami klubów radnych, którzy zbojkotowali obrady, zwołane ich zdaniem z naruszeniem prawa. Na spotkanie zaproszono również dziennikarzy. W niewielkiej ratuszowej sali zmieściło się kilkanaście osób. Spotkanie odbyło się tuż przed kolejną sesją zwołaną w trybie zdalnym. Według przewodniczącej taki tryb jest wskazany ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemii. Radni zadeklarowali, że wezmą udział w dzisiejszych obradach, jednak domagali się, aby przewodnicząca obiecała, że zablokowany od pół roku wniosek o zmiany personalne w prezydium Rady Miasta Nowego Sącza będzie mógł zostać poddany pod głosowanie.

Doczekają się państwo. Na środę, 4 maja zwołam kolejną sesję. Będą państwo mieli kontrolę. Będzie przeprowadzona w taki sposób, że będą państwo mogli przeprowadzić zmiany w prezydium – powiedziała Iwona Mularczyk.

Wcześniej zarzuciła radnym, że boją się dyskutować o planie budowy w Nowym Sączu spalarni odpadów, dopatrując się takiego właśnie motywu ich bojkotu sesji, w której porządku obrad znalazła się dyskusja o planowanej inwestycji Newagu.

Dla mnie jest to punkt najistotniejszy – oświadczyła.

Problem w żaden sposób nie dotyczy dyskusji o spalarni – stwierdził radny Maciej Prostko. – Problem dotyczy sposobu zwołania przez panią tej sesji.

Skończmy tę szopkę sesji zdalnych i wróćmy do normalnego obradowania – proponował radny Maciej Rogóż.

–  Pół roku temu pani powiedziała to samo: „poddam ten wniosek pod głosowanie, na pewno”. Ludzie już się z nas śmieją. Zaprośmy tych ludzi na normalną sesję, również tych, którzy mają problem z zalogowaniem się. Niech każdy będzie miał możliwość przyjść i zabrać głos. Niech to będzie otwarta dyskusja o spalarni – proponowali radni.

Doczekają się państwo – zapewniła kilkakrotnie Iwona Mularczyk.

Po  stacjonarnym „okrągłym stole” obie strony podążyły na sesję online.

 

 zdjęcia: Arbresha Goranci

 

Czytaj też:

Nowy Sącz. Radni trzech klubów zapowiadają dalszy bojkot sesji. Chcą „okrągłego stołu”

Iwona Mularczyk: mam nadzieję, że nie będzie obstrukcji

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.