Iwona Mularczyk: mam nadzieję, że nie będzie obstrukcji

Iwona Mularczyk: mam nadzieję, że nie będzie obstrukcji

– Mam nadzieję, że nie będzie obstrukcji ze strony radnych i sesja odbędzie się – powiedziała dziś na spotkaniu z dziennikarzami przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk, przypominając, że na zwołane przez nią na jutro obrady zaproszeni zostali mieszkańcy, którzy chcą dyskutować o planowanej przez Newag budowie spalarni odpadów. Wcześniej radni z trzech klubów oświadczyli, że nie będą uczestniczyć w sesji. Ich zdaniem obrady zwołano z naruszeniem prawa. Iwona Mularczyk ma inne zdanie.

Iwona Mularczyk – prócz swojego stanowiska odnośnie przerwanej sesji, wygłosiła też mowę, w której dała wyraz rozczarowania, że poseł Marek Sowa, który kilka dni temu złożył wizytę w biurze rady miasta, nie chciał lustrować miejskiej spółki śmieciowej, ani nie wyraził zainteresowania tematem spalarni, tylko przyjechał aby przyglądać się działaniom przewodniczącej, której oponenci zarzucają łamanie prawa i zasad demokracji.

O poselskiej wizycie w biurze rady pisaliśmy w tekście: Poseł Sowa: zachowanie przewodniczącej nosi znamiona działalności przestępczej.

Myślałam że poseł przyjeżdża, żeby zainteresować się sprawami spółki Nova, karami nałożonymi na spółkę, kolejnymi wnioskami o sprzedaż nieruchomości należących do miasta, albo na przykład tematem budowy spalarni. Niestety pan poseł tymi sprawami się nie zainteresował. Nie widziałam więc potrzeby aby z tym posłem spotykać się w biurze rady miasta – komentowała przewodnicząca dodając, że jedynym widocznym pozytywem  związanym z poselską wizytą w ratuszu jaki dostrzegła są… wyprane firanki.

Zrobiło się zdecydowanie jaśniej. Może w związku z tą interwencją pan prezydent podjął takie ruchy. A w związku z wypowiedziami kierowanymi przez tego pana posła, będę się zastanawiała czy nie podjąć kroków prawnych – oświadczyła.

Podczas briefingu padło pytanie o pismo od wojewody, który prosił Iwonę Mularczyk o wyjaśnienia w sprawie zarzutów kierowanych pod jej adresem przez oponentów bezskutecznie zabiegających o zmiany personalne w prezydium.

Urząd wojewódzki bada zgodność przyjętych uchwał i to jest jego kompetencja, a nie rozliczanie przewodniczącego czy zrobił przerwę czy nie czy zrobił, czy zwołuje sesję w trybie zdalnym czy nie i czy zarządził głosowanie nad wnioskiem formalnym –  odpowiedziała przewodnicząca Mularczyk.

Na prośbę o komentarz do zarzutu dotyczącego zlekceważenia prezydenckiego wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej i ogłoszenia sesji na późniejszy wniosek grupy radnych PiS padła odpowiedź:

Nie ma nigdzie zapisów, które by regulowały czy to ma być ta sesja, czy ta sesja.

O przerwanych tuż po rozpoczęciu obradach sądeckiego samorządu pisaliśmy w tekście: Bojkot sesji ogłoszonej przez Iwonę Mularczyk

zdjęcie: Arbresha Goranci

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.