Grażyna Kulig – jej marzenia nie liczą lat [GALERIA]

GRAŻYNA KULIG, MALARSTWO, NOWY SĄCZ

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Na swoim koncie ma już blisko sto wystaw indywidualnych i zbiorowych. Inspiracją do tworzenia są dla niej pejzaże, martwa natura, kwiaty, portrety. Przyznaje, że uwielbia malować ręce… W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Dobre prezentujemy prace Grażyny Kulig.

Grażyna Kulig
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

Maluje od najmłodszych lat, inspiracją do twórczości jest pejzaż, martwa natura, kwiaty, portret. Wypowiada się w różnych technikach, takich jak: olej, akryl, pastel, kolaż, akwarela, również tkanina artystyczna i rzeźba (około 400 prac). W latach 2002 do 2006 pełniła funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, obecnie wiceprezesa. Chętnie udziela się w pracy społecznej.

GRAŻYNA KULIG, MALARSTWO, NOWY SĄCZ

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, na terenie całego kraju. Jej obrazy znajdują się w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą – Szwecja, Niemcy, Ameryka. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i tematycznych (razem około stu wystaw).

Wiele razy nagradzana i wyróżniana. Posiada „Medal 7oo-lecia Miasta Nowego Sącza”, odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”. W 2004r. została odznaczona „Srebrnym Krzyżem Zasługi”, a w 2006r. otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jej trudne przeżycia i osiągnięcia jako jednej z najpopularniejszych i najbarwniejszych nowosądeckich postaci, stały się inspiracją znanej pisarki, Jadwigi Marzec do napisania ciekawej biografii pt. „Marzenia nie liczą lat”

Do „Narodowej Galerii Niepodległości 100” przygotowała trzy portrety zasłużonych Polaków: 1. Stefan Żeromski – jako student . 2. St. Żeromski -jako pisarz. 3. Ignacy Łukasiewicz.

Możliwy kontakt z artystką pod nr tel. – 604-732-542

Grażyna Kulig

Fot. Arch. artystki

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość oraz Rzeźbiarz samouk od aniołów; 17-latka walczy z guzem mózgu, terapią dla niej są grafiki; Tworzy od podstawówki. Zobacz galerię prac L. Kuźmy; Natchnienie do życia Renaty Kaczorowskiej; Jej kolekcje podziwiali w Londynie; Albożyki – czyli radosna twórczość na emeryturze; Mega-trans-formy przyjaciela Limanowej ; Jadwiga Marzec – przyjaciel dziecka i poszukująca malarkaRenata Burzyńska – tanecznym krokiem w pejzaże; Piotr Burzyński i jego komiksowa działalność. 

Logo-Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.