Strażacka orkiestra z Florynki gra już od 45 lat

Jubileusz 45-lecia działalności Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej we Florynce

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej we Florynce (gmina Grybów) obchodziła w niedzielę (12 września) jubileusz 45-lecia działalności. Druhowie muzycy zostali uhonorowani Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Nie zabrakło też innych odznaczeń i medali.

O godzinie 15:00 uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym we Florynce. Następnie o godzinie 16:00 przy Domu Kultury odbył się koncert.

Jubileusz 45-lecia działalności był doskonałą okazją, by uhonorować członków i członkinie orkiestry. Wręczono jedno Złote i 13 Srebrnych Jabłek Sądeckich.

Druhów muzyków nagrodzono za zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej, zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny – wyjaśniają pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

To nie jedyne wyróżnienia, jakie otrzymali członkowie i członkinie orkiestry z Florynki. Starszy brygadier Paweł Motyka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu, wręczył podczas uroczystości medale za wysługę 40, 20 i 10 lat. Ponadto Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza wyróżniono kapelmistrza, Andrzeja Szafrańskiego.

Nie zapomniano też o najmłodszych druhach muzykach. Wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

fot. Paweł Szeliga


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.