Zgłoś znajomych strażaków z Sądecczyzny do plebiscytu! To proste, a nagrody czekają

Zgłoś znajomych strażaków z Sądecczyzny do plebiscytu! To proste, a nagrody czekają

150 lat na strazy

Z pewnością znasz jakiegoś strażaka lub strażaczkę z Sądecczyzny. Może to Twój brat, tata, Twoja ciocia lub sąsiadka? Nie ważne, czy to ochotnik, czy strażak zawodowy – z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Zgłoś tę osobę już dziś do plebiscytu „150 lat na straży”, który organizujemy pod patronatem i we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

To ostatnie dni, by dokonać zgłoszenia. Później na portalu dts24.pl odbędzie się darmowe głosowanie. Zwycięzcy plebiscytu mogą liczyć na nagrody.

Do kiedy można wysłać zgłoszenie? 

Przyjmujemy je do 8 marca.

Kto może wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenie może wysłać każdy. Nie musisz być strażakiem, aby to zrobić. Zgłoś więc swojego znajomego strażaka, członka rodziny lub jednostkę, która aktywnie działa w Twojej okolicy. Możesz też być członkiem OSP i zgłosić swoją jednostkę, czy kolegów i koleżanki, albo nawet siebie.

Kogo można zgłosić?

Zgłoszenia można dokonać w każdej z następujących kategorii:

1. Jednostka OSP,
2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,
3. Strażak OSP,
4. Weteran (strażak OSP w wieku powyżej 65 lat),
5. Strażak PSP.

W plebiscycie mogą brać udział kandydaci i kandydatki z jednostek z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Jak zgłaszać?

Aby zgłosić swoich kandydatów i kandydatki wyślij wiadomość email na adres [email protected]

Wyraźnie zaznacz, do jakich kategorii zgłaszasz poszczególne osoby i do jakich jednostek należą. W przypadku weterana napisz, ile ma lat. Jeśli chcesz – dodaj krótkie uzasadnienie zgłoszenia kandydatów (maksymalnie 5 zdań), jednak przyjmiemy zgłoszenie i bez tego.

W treści wiadomości musi znaleźć się numer telefonu osoby zgłaszającej lub innej wytypowanej do ewentualnego kontaktu z organizatorami plebiscytu.

Pełen regulamin w wersji pdf do pobrania tutaj – zaproszenie i regulamin plebiscytu.


Strażackie wspomnienia

Z okazji 150-lecia zawodowego pożarnictwa na Sądecczyźnie od kilku tygodni nasi Czytelnicy mogą też zagłębiać się w strażackie wspomnienia. Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka przegląda archiwum, dzieląc się ciekawostkami ze strażackich raportów oraz zdjęciami z działań ratowniczo-gaśniczych sprzed lat.

Oto wszystkie opublikowane do tej pory artykuły z cyklu „strażackie wspomnienia”:

 

fot. arch. dts24.pl (KNB)

Reklama