Ratuj zdrowie i życie razem ze strażakami. W niedzielę akcja krwiodawstwa w OSP Korzenna

Ratuj zdrowie i życie razem ze strażakami. W niedzielę akcja krwiodawstwa w OSP Korzenna

Już jutro strażacy i ,,cywilni” śmiałkowie podzielą się w remizie OSP Korzenna bezcennym lekarstwem, jakim jest krew. Jeśli możesz, dołącz i ty! Pokaż, jak wielkie masz serce.

W czasie pandemii krwiodawstwo jest szczególnie ważne. Krew jest nieustannie potrzebna, a w związku z obowiązującymi obostrzeniami rzadziej organizuje się akcje oddawania krwi. Jutro w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej na wszystkich chętnych tradycyjnie czekać będzie personel medyczny z sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przypomnijmy, że korzeńscy strażacy organizują takie wydarzenia od lat dwa razy w roku.

Podobnie jak podczas ostatniej, wrześniowej akcji, wszystko odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że krew oddać mogą osoby powyżej 18 roku życia, ważące więcej niż 50 kg i będące w dobrym stanie zdrowia. Jednak każdy będzie na miejscu indywidualnie kwalifikowany przez lekarza. Na krwiodawstwie w Korzennej pojawiają się nie tylko strażacy i ich rodziny, ale i wiele ,,cywilów”.

Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika odbędzie się w niedzielę (21 marca) w godzinach od 9. d0 14. w remizie OSP Korzenna.

O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik pisaliśmy TUTAJ.

fot. Mateusz Bielak

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama