Niebawem w Nowym Sączu otwarcie amfiteatru! Zobacz jak zmienia się Park Strzelecki

Niebawem w Nowym Sączu otwarcie amfiteatru! Zobacz jak zmienia się Park Strzelecki

W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się zaniedbana muszla koncertowa powstał okazały amfiteatr. Obiekt, posiadający ok. 3 tys. miejsc dla widzów otrzymał zadaszenie wykonane ze specjalnej membrany, co pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na pogodę. Elewacje wykonane są głównie z materiałów naturalnych, wśród których dominuje drzewo oraz kamień. Dobiegają końca prace przy rewitalizacji Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe w obiektach oraz związane z zagospodarowaniem otoczenia, jednak już teraz obiekt prezentuje się efektownie.

Zdewastowane asfaltowe alejki spacerowe zastąpiły ścieżki wyłożone kostką i oświetlone. Powstały nowe obiekty: wielofunkcyjny pawilon, place zabaw dla dzieci m.in. z mokrą piaskownicą i sadzawką, plac wejściowy z fontanną oraz mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną, wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych. Jeszcze przed końcem kwietnia br. planowane jest zakończenie budowy drewnianych pawilonów – altan, które stanowić będą „czytelnię” i „ogród seniora” oraz przebudowy ogrodzenia kortów tenisowych. Cały teren parku zostanie objęty monitoringiem. W ramach projektu realizowana jest także przebudowa przylegających do parku ulic oraz budowa ok. 280 miejsc postojowych. W pobliżu zlokalizowane zostaną dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą w dużej mierze z funduszy europejskich.

Plac budowy odwiedzili  marszałek województwa Witold Kozłowski oraz prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

– Już wkrótce to miejsce będzie tętnić życiem. Przestrzeń parku wraz z różnego rodzaju atrakcjami stwarza liczne, nieosiągalne dotychczas możliwości. Tu będą odbywać się wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, czy sportowo-rekreacyjnym. Jestem przekonany, że Park Strzelecki stanie się miejscem codziennego, a nie tylko weekendowego, wypoczynku dla mieszkańców oraz atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających Nowy Sącz. Z pewnością każdy – niezależnie od wieku i zainteresowań – znajdzie tutaj ciekawą ofertę dla siebie – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Koszt przemiany Parku Strzeleckiego, która ma zakończyć się już w kwietniu tego roku wyniesie 53 mln zł, z czego 27,5 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Generalnym wykonawcą prac jest sądecka firma Erbet.

zdjęcia: UMWM w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama