Prezydent Nowego Sącza chce budowy mostu południowego. Potrzebne porozumienie z Chełmcem i województwem

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak chce budowy mostu w okolicy ulicy Piramowicza. Jeśli uda się  wypracować zgodne porozumienie między miastem Nowy Sącz, Gminą Chełmiec i zarządem Województwa Małopolskiego, to zdaniem Nowaka, inwestycja ta jest realna w stosunkowo niedalekiej przyszłości. 

wsb3

Z deklaracji przedstawicieli zarządu województwa wynika, że nawet 100 mln zł może zostać wpisane do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Małopolskiego z przeznaczeniem na budowę mostu łączącego Nowy Sącz ze Świniarskiem. Ewentualne wsparcie finansowe dla tej inwestycji zadeklarował także wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

Pisaliśmy o tym w artykule: Nowy Sącz: W 2020 roku może rozpocząć się budowa mostu południowego na Dunajcu 

- Rozmowy dotyczące tej inwestycji odbyły się już w zeszłym roku. Padały wstępne deklaracje. Jeżeli zarząd Województwa Małopolskiego podejmie konkretną decyzję o finansowaniu i będzie to droga wojewódzka to inwestycja staje się bardzo realna w ciągu najbliższych dwóch lat - mówi prezydent Nowego Sącza.

- My już swoją pracę wykonaliśmy. Teraz pozostaje kwestia szczegółowa uzgodnień między Urzędem Marszałkowskim, miastem Nowym Sącz oraz Gminą Chełmiec - dodaje.

O moście południowym pisaliśmy także:  

Koalicja Nowosądecka apeluje: połączmy Nowy Sącz ze Świniarskiem!

Fot. UM NS.  

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.