Nowy Sącz: W 2020 roku może rozpocząć się budowa mostu południowego na Dunajcu

Nowy Sącz: W 2020 roku może rozpocząć się budowa mostu południowego na Dunajcu

Nawet 100 mln zł może zostać wpisane do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Małopolskiego. Kwota ta miałaby zostać przeznaczona na budowę mostu na Dunajcu. Chodzi o most łączący Nowy Sącz ze Świniarskiem, niedaleko ulicy Piramowicza. Wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski zapowiada, że dołoży się do tej inwestycji. 

Trwają prace nad koncepcją trasy. Mają być zakończone za pół roku.

– Wtedy przystąpimy do wykupu gruntów oraz projektowania. To zajmie około półtora roku do dwóch lat. 2020 rok wydaje mi się realnym czasem na rozpoczęcie budowania – przy dzisiejszej technologii to jest kolejne pół roku, może osiem miesięcy – mówi członek Zarządu Województwa Małopolskiego powiedział Leszek Zegzda.

Z planów budowy mostu cieszy się także wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

– Oczywiście my się do tych deklaracji przyłączamy. Jest to efekt, może tak nieładnie powiem, „przepychanek”, gdzie moją rolą było uświadomienie wszystkim, że bez drogi wzdłuż wałów docelowo się nie obejdziemy. Ona kiedyś musi powstać w całości. Okazuje się, że już teraz marszałek Zegzda o tym mówi. Były rozmowy, mieliśmy aplikować o mniejsze środki, zrezygnowaliśmy z tego. Teraz są obietnice, że marszałek da pieniądze, by ten most zbudować – komentuje wójt Stawiarski i obiecuje, że jeśli budowa mostu w okolicy ulicy Piramowicza ruszy, to nie będzie problemu z wykupem gruntów na terenie gminy Chełmiec.

– Deklaruję też pomoc materialną – zaznacza Stawiarski.

Czytaj też: 

Koalicja Nowosądecka apeluje: połączmy Nowy Sącz ze Świniarskiem! 

Wójt Chełmca chce oddać ziemię na budowę nowego stadionu dla Sandecji

Fot. Z arch. Koalicji Nowosądeckiej, arch. DTS 24. 

Reklama