Koalicja Nowosądecka apeluje: połączmy Nowy Sącz ze Świniarskiem!

Koalicja Nowosądecka apeluje: połączmy Nowy Sącz ze Świniarskiem!

Koalicja Nowosądecka dopomina się budowy mostu na Dunajcu mającego połączyć miejscowość Świniarsko z prawobrzeżną częścią Nowego Sącza. Plany budowy takiego mostu pojawiły się w ubiegłym roku. Pomysł poparł także w styczniu tego roku prezydent Ryszard Nowak.

– Most łączący ulicę Piramowicza ze Świniarskiem i około kilometrowy odcinek drogi biegnącej do obwodnicy zachodniej rozładuje ruch na ulicy Węgierskiej – mówił prezydent Ryszard Nowak.

Idea budowy mostu wzbudziła wiele emocji, gdy w budżecie miasta Nowego Sącza znalazł się projekt związany z mostem, a zabrakło wzmianki o Węgierskiej BIS.

Był także pomysł, który podsunął Ryszard Florek z Fakro, aby most ten zbudować wcześniej, niż most heleński. Pisaliśmy o tym w artykule: Głos z fundacji Ryszarda Florka: Most heleński odłóżcie na później.  

– Można byłoby najpierw wykonać połączenie ulicy Piramowicza ze Świniarskiem z budową nowego mostu na Dunajcu, a w następnej kolejności rozpocząć wymianę mostu heleńskiegoDzięki temu, w okresie budowy mostu heleńskiego, będziemy mieli do dyspozycji trzy, a nie dwie możliwości przeprawy przez rzekę Dunajec – pisała Bożena Damasiewicz z Fundacji Pomyśl o Przyszłości.
 
Władze miasta jednak taką propozycję odrzuciły. Czy teraz wysłuchają apelu Koalicji Nowosądeckiej?

– Prosimy władze Nowego Sącza, a w szczególności radnych o wsparcie projektu. Po stronie Nowego Sącza przebieg nowej drogi pozostaje sprawą otwartą – mówi Jacek Żelasko, Wiceprezes Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka.

– Wiemy, że województwo małopolskie wraz z gminą Chełmiec chce budować most. Pieniądze na ten cel są już zabezpieczone. Czekamy na stanowisko miasta Nowego Sącza. Chodzi nam o fragment drogi po stronie sądeckiej, od ulicy Piramowicza, za firmą Fakro. Mieszka nam kilkadziesiąt osób, a nikt z nimi nie rozmawia. Moim zdaniem najlepiej byłoby wytyczyć drogę wzdłuż torów i w tym celu porozumieć się z władzami kolei, ale to tylko moja opinia – mówi Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej.

Nad przebiegiem drogi prowadzącej do mostu, sądeccy radni mają się pochylić już jutro (wtorek, 12 września), na najbliższej sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Uchwalany będzie także przebieg drogi Węgierska BIS.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.