Plebiscyt „150 lat na straży” przedłużony. Zgłoś strażaka!

Plebiscyt „150 lat na straży” przedłużony. Zgłoś strażaka!

150 lat na straży

Plebiscyt „150 lat na straży” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To wspaniale, że doceniacie strażaków z Sądecczyzny. Wciąż spływają kolejne zgłoszenia. W związku z tym postanowiliśmy wydłużyć czas ich przyjmowania do piątku 15 marca. Nie zwlekaj, zgłoś kandydatów już dziś! Na zwycięzców czekają nagrody.

Przypominamy, że swoich kandydatów możesz zgłosić w aż pięciu kategoriach: Jednostka OSP, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Strażak OSP, Weteran, Strażak PSP. Jeśli dokonałeś już zgłoszenia, ale nie we wszystkich kategoriach, możesz wysłać do nas kolejną wiadomość.

Na wasze maile czekamy do 15 marca.

W związku z tym, zmianie ulegną też terminy kolejnych części plebiscytu. I etap głosowania potrwa od 18 do 30 marca, a II od 6 do 20 kwietnia. Przypomnijmy, że głosowanie będzie bezpłatne i odbywać się będzie na stronie dts24.pl. Każdy będzie mógł codziennie oddać jeden głos w każdej kategorii.

Plebiscyt „150 lat na straży” organizujemy pod patronatem i we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody.

Kto może wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenie może wysłać każdy. Nie musisz być strażakiem, aby to zrobić. Zgłoś więc swojego znajomego strażaka, członka rodziny lub jednostkę, która aktywnie działa w Twojej okolicy. Możesz też być członkiem OSP i zgłosić swoją jednostkę, czy kolegów i koleżanki, albo nawet siebie. Strażaku zawodowy – zgłoś swoich kolegów z pracy.

Kogo można zgłosić?

Zgłoszenia można dokonać w każdej z następujących kategorii:

1. Jednostka OSP,
2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,
3. Strażak OSP,
4. Weteran (strażak OSP w wieku powyżej 65 lat),
5. Strażak PSP.

W plebiscycie mogą brać udział kandydaci i kandydatki z jednostek z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Wszyscy wykazujący zaangażowanie strażacy zasługują na wyróżnienie.

Jak zgłaszać?

Aby zgłosić swoich kandydatów i kandydatki wyślij wiadomość email na adres [email protected]

Wyraźnie zaznacz, do jakich kategorii zgłaszasz poszczególne osoby i do jakich jednostek należą lub w jakich pracują w przypadku strażaków PSP. Jeśli zgłaszasz weterana, napisz, ile ma lat. Jeśli chcesz – dodaj krótkie uzasadnienie zgłoszenia kandydatów (maksymalnie 5 zdań), jednak przyjmiemy zgłoszenie i bez tego.

W treści wiadomości musi znaleźć się numer telefonu osoby zgłaszającej lub innej wytypowanej do ewentualnego kontaktu z organizatorami plebiscytu.

Pełen regulamin w wersji pdf do pobrania tutaj – zaproszenie i regulamin plebiscytu (Uwaga! Pamiętaj, że zmianie uległy terminy poszczególnych etapów plebiscytu).


Strażackie wspomnienia

Z okazji 150-lecia zawodowego pożarnictwa na Sądecczyźnie od kilku tygodni nasi Czytelnicy mogą też zagłębiać się w strażackie wspomnienia. Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka przegląda archiwum, dzieląc się ciekawostkami ze strażackich raportów oraz zdjęciami z działań ratowniczo-gaśniczych sprzed lat.

Oto wszystkie opublikowane do tej pory artykuły z cyklu „strażackie wspomnienia”:

Reklama