Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – ruszyły zapisy do największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci

Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – ruszyły zapisy do największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci

Czy twojemu dziecku tylko piłka w głowie? Ogląda w telewizji wszystkie mecze? Po powrocie ze szkoły biegnie prosto na boisko, by wspólnie z kolegami odtwarzać najlepsze podbramkowe akcje? Daj mu zatem szansę na spełnienie marzeń. 

Do 30 września trwają zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Rozgrywki są świetną okazją dla młodziutkich piłkarzy. Dzięki Turniejowi, zarówno chłopcy jak i dziewczynki mają szansę na spotkanie z reprezentantami Polski oraz grę na Stadionie PGE Narodowym.

Tak jak w poprzednich edycjach, zapisu mogą dokonywać Szkoły Podstawowe, Akademie Młodych Orłów, Uczniowskie Kluby Sportowe oraz organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku po raz pierwszy udział w rozgrywkach mogą wziąć też Kluby Sportowe.

Już w październiku rozegrane będą pierwsze mecze. Uczestnicy tradycyjnie podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Rozgrywki rozpoczynają się w miastach i gminach, do których należą drużyny, a stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich. Natomiast mistrzowie województwa wyjadą na Finał Ogólnopolski do Warszawy, by najważniejszy mecz rozegrać na Stadionie PGE Narodowym.

Jak informują organizatorzy, udziałem w turnieju może pochwalić się wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych, jak: Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Bartosz Bereszyński, Igor Łasicki, Bartosz Salamon i Paulina Dudek. Ale co najważniejsze – tu swoją karierę rozpoczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej. W dotychczasowy edycjach wzięło udział ponad 1,6 miliona dzieci z całej Polski. Jak pisaliśmy TUTAJ, w poprzedniej edycji rozgrywek w gronie najlepszych znalazły się też dzieciaki z Sądecczyzny.

fot. organizatorzy