Wójt Chełmca chce oddać ziemię na budowę nowego stadionu dla Sandecji

Wójt Gminy Chełmiec zaproponował prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, że odda ponad 3,5 hektara terenu w Wielopolu, na którym można byłoby zbudować nowy stadion dla Sandecji. Proponuje prezydentowi Nowego Sącza Ryszardowi Nowakowi, aby połączyć siły na rzecz tej inwestycji.

wsb3

– Składam Panu prezydentowi oraz miastu propozycję, która nie tylko przyspieszy budowę stadionu, ale także rozwiąże problemy z brakiem miejsca pod przyszłą inwestycję. Gmina Chełmiec jest w stanie przekazać przeszło 3, 6 hektara działki położonej w miejscowości Wielopole – tuż przy granicy z Nowym Sączem, należącej do gminy Chełmiec, która w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest na usługi publiczne – deklaruje wójt Bernard Stawiarski.

W razie potrzeby,  gdyby gruntu było za mało, gmina jest nawet w stanie prowadzić rozmowy z właścicielami przyległych działek w celu ich pozyskania pod przyszłą inwestycję.

Zdaniem Stawiarskiego, dzięki wspólnemu działaniu, gmina Chełmiec i miasto Nowy Sącz mogłyby wspólnie wybudować nowoczesny i funkcjonalny stadion. Działka, którą na budowę stadionu chciałby przeznaczyć wójt Stawiarski, położona jest przy drodze krajowej nr 75, tuż przy granicach Nowego Sącza.

Lokalizacja boiska z daleka od zabudowań mieszkalnych miałaby także poprawić jego dostępność oraz rozładować ruch przed i po meczach.

Bernard Stawiarski liczy, że prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak rozważy jego propozycję.

– Bywam na meczach Sandecji rozgrywanych na stadionie klubu Termalica Bruk – Bet Nieciecza. Stadion ten, dzięki temu, że niedawno oddany do eksploatacji jest niezwykle nowoczesny i funkcjonalny. Jego zaletą jest fakt, że znajduje się on na uboczu poza zabudowaniami mieszkalnymi – dzieli się wrażeniami wójt Chełmca.

Fot. sandecja.com.pl, z arch DTS 24


JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]