Wójt Chełmca chce oddać ziemię na budowę nowego stadionu dla Sandecji

Wójt Chełmca chce oddać ziemię na budowę nowego stadionu dla Sandecji

Wójt Gminy Chełmiec zaproponował prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, że odda ponad 3,5 hektara terenu w Wielopolu, na którym można byłoby zbudować nowy stadion dla Sandecji. Proponuje prezydentowi Nowego Sącza Ryszardowi Nowakowi, aby połączyć siły na rzecz tej inwestycji.

– Składam Panu prezydentowi oraz miastu propozycję, która nie tylko przyspieszy budowę stadionu, ale także rozwiąże problemy z brakiem miejsca pod przyszłą inwestycję. Gmina Chełmiec jest w stanie przekazać przeszło 3, 6 hektara działki położonej w miejscowości Wielopole – tuż przy granicy z Nowym Sączem, należącej do gminy Chełmiec, która w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest na usługi publiczne – deklaruje wójt Bernard Stawiarski.

W razie potrzeby,  gdyby gruntu było za mało, gmina jest nawet w stanie prowadzić rozmowy z właścicielami przyległych działek w celu ich pozyskania pod przyszłą inwestycję.

Zdaniem Stawiarskiego, dzięki wspólnemu działaniu, gmina Chełmiec i miasto Nowy Sącz mogłyby wspólnie wybudować nowoczesny i funkcjonalny stadion. Działka, którą na budowę stadionu chciałby przeznaczyć wójt Stawiarski, położona jest przy drodze krajowej nr 75, tuż przy granicach Nowego Sącza.

Lokalizacja boiska z daleka od zabudowań mieszkalnych miałaby także poprawić jego dostępność oraz rozładować ruch przed i po meczach.

Bernard Stawiarski liczy, że prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak rozważy jego propozycję.

– Bywam na meczach Sandecji rozgrywanych na stadionie klubu Termalica Bruk – Bet Nieciecza. Stadion ten, dzięki temu, że niedawno oddany do eksploatacji jest niezwykle nowoczesny i funkcjonalny. Jego zaletą jest fakt, że znajduje się on na uboczu poza zabudowaniami mieszkalnymi – dzieli się wrażeniami wójt Chełmca.

Fot. sandecja.com.pl, z arch DTS 24